Iedzīvotāji vēlas bibliotēku saglabāt esošajā vietā. Jūrmalas dome lemj ēku pārdot

Neraugoties uz to, ka vairākas pašvaldības iestādes atrodas nomātās telpās, ne arī uz to, ka pagājušā gada augusta savākti 1400 iedzīvotāju paraksti par bibliotēkas saglabāšanu Edinburgas prospektā, šodien Jūrmalas dome lēma Bulduru bibliotēkas ēku pārdot izsolē.

Par Bulduru bibliotēkas saglabāšanu vēsturiskajā ēkā jūrmalnieki cīnījās visu pagājušo gadu. Tika vākti paraksti un rīkots pikets. Tomēr lemts bibliotēku pārcelt uz netālu esošo teātra ēku. Domes vadība pagājušā gada augustā gan teica, ka tā tikšot izremontēta, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, un paliks pašvaldības īpašumā. Izpilddirektors publiskajā telpā paudis, ka pēc remonta savā ilgstošajā mājvietā varēs atgriezties bibliotēka. Tomēr šodien Jūrmalas valstpilsētas domes sēdē tika izskatīts jautājums par Bulduru bibliotēkas ēkas nodošanu izsolē, pret ko iebilda opozīcijas deputāti. Jūrmalas valstspilsētas domes deputāts Jānis Asaris: “Kādēļ mums ir jānomā īpašums, tagad jāpārdod izsolē cits īpašums?”

Opozīcijas deputāti arī norādīja, ka no lasītājiem saņēmuši ziņu, ka jaunās telpas ir šauras, tajās ir maz lasāmvielas un neatbilstošs bērnu stūrītis. Deputātu vairākums gan atbalstīja lēmumu par bibliotēkas nodošanu izsolē. Kā rakstiskā komentārā skaidroja domes vadība, bibliotēkas atrašanās Teātra mājā esot labs risinājums, bet vecā bibliotēkas ēka pašvaldībai neesot nepieciešama. Jūrmalas valstpilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe: “Lai ēku varētu lietot, tai nepieciešami lieli ieguldījumi, kas pašvaldības ieskatā varētu būt nesamērīgi augsti. Jāpārbūvē ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma, apkures sistēma, pati ēka ir novecojusi un pilnībā jāpārbūvē. Rēķinot pēc šī brīža būvniecības cenām, ēkas atjaunošana aptuveni varētu izmaksāt 1,5 miljoni eiro. Un ēkas ikgadējās uzturēšanas izmaksas varētu būt ap 50-70 tūkstošiem eiro. Pašvaldība arī izvērtēja šī brīža iespējas pieteikties līdzfinansējuma saņemšanai ēkas atjaunošanai – tāda iespēja nepastāv.”

Pirmās izsoles sākumcena noteikta 351 600 eiro.