Gulbenē mīl basketbolu

Ar svinīgām uzrunām, konkursiem, muzikāliem priekšnesumiem un, protams, īstu basketbola spēles garu Gulbenē atklāj “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas sezonu. Spēlētājus un skatītājus pirms spēles ar uzrunu godināja arī Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis: “Man ir patiess prieks, ka arī šajā gadā “Ramirent” nacionālajā līgā spēlē 21 komanda. Protams, ir nākušas klāt divas jaunas komandas. Viena ir no Salaspils, otra ir no Siguldas. Tie arī ir nelieli, bet basketbola centri ar labu infrastruktūru.”

Basketbola kluba “Gulbenes Buki” valdes priekšsēdētājs Gatis Rikveilis norāda – jaunā sezona solās būt gana interesanta, jo komandas ir kļuvušas spēcīgākas. Tāpat arī atklāšanas spēle ir gana īpaša, jo Gulbenē tā norisinās pirmo reizi. “Gulbenē basketbols ir sports nr.1. Mēs arī pašvaldības mērogā esam izvirzījuši kā prioritāti basketbolu Gulbenes novadā. Strādājam pie tā, lai būtu mums tie talanti. Protams, nāca piedāvājums no Latvijas Basketbola savienības, mēs ar lielāko prieku bijām gatavi uzņemt atklāšanas spēli tieši Gulbenē.”

Salaspils komandas dalībnieks Jānis Antrops pauž, ka Salaspils komandai šī ir debija otrajā līgā un šī spēle solās būt interesanta kā pašiem basketbolistiem, tā arī spēles vērotājiem no malas. “Mums komandā ir daudz jaunie spēlētāji, vietējie no Salaspils, kuri ir no sporta skolas, kuriem ir daudz, ko mācīties. Tad mēs esam pāris tādi pieredzējušāki spēlētāji, centīsimies dot daudz padomus un palīdzēt komandai, lai tie jaunieši pierod pie vīru basketbola.”

  Ingars Aizpurs, kurš spēlē “Gulbenes buku” komandā, stāsta, tā kā viņš ir dzimis un audzis Gulbenē, arī viņa basketbola gaitas ir norisinājušās šajā pilsētā. Tas mudina arī, šo sezonu atklājot, parādīt labāko sniegumu. “Ļoti patīkami ir kā sportistiem, vienmēr sezonas sākums ir aizraujošs. Tad redzēsim, kā izskatīsimies šogad. Mēs gribam, lai arī cilvēki redz, ka Gulbenē patīk basketbols, Gulbenē mīl basketbolu, mēs ejam uz priekšu un radām šo te produktu.”

Spēles pirmajā puslaikā Salaspils Sporta skolas basketbolisti izvirzījās vadībā, tomēr šīs sezonas atklāšanas spēlē uzvarēja komanda “Gulbenes buki” ar rezultātu 99:80.Foto: Freepik; ilustratīvs