Džipi, kažoki, konservi un citas lietas. No Jelgavas uz Ukrainu dodas palīdzības krava

Hercoga Jēkaba laukumā šodien stāv četri mikroautobusi, kas piepildīti gan ar pārtiku, ierakumu svecēm, ģeneratoriem un citām lietām, kas noderēs Ukrainas aizstāvjiem, kā arī pieci džipi, kuri tikšot nodoti tieši rokās karavīriem. 

Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas “Viche” padomnieks Ģirts Hotiņecs: “Mērķis ir tāds, ka dodamies uz Ukrainu, tur savācamies, dodamies gar frontes līniju. Pa ceļam iebrauksim arī bērnu namā, bērniem palīdzēsim. Bet tā mēs visu nododam puišiem ierakumos, kur šobrīd ir ļoti, ļoti grūti ir sali.”

Lai gan autobusi jau ir pilni, ik pa brīdim kādas vēl atnes vai atved vēl kādu sainīti. Salgales atbalsta biedrības vadītājs šoreiz atvedis kažokus, ka šeit nonākuši pēc Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeitas aicinājuma latviešiem Zviedrijā, bet puišu ēdienkartes bagātināšanai mednieku sarūpētie konservi. Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis: “Tā ir viena no lietām, kas mums pietiek, un mēs varam padalīties. Manuprāt, tas ir tikai normāli, ja tev ir, ar ko dalīties, tad tu dalies.”

Latvijā dzīvojošo Ukraiņu biedrības apvienība “Viche” organizēt palīdzības konvojus tautiešiem Ukrainā sāka tūlīt pēc Krievijas pilna iebrukuma. Šoreiz konvojs uz Ukrainu dosies jau 55. reizi. Apvienības vadītājs Bogdans Timkivs atzīst, ka esot gandarījums, ka kārtējo reizi izdevies frontei sarūpēt gan piecus džispus, gan ģeneratorus un citas derīgas lietas, tomēr esot jāatzīst, ka ar katru reizi to izdarīt esot grūtāk. “Daudz, daudz grūtāk. Karam sākoties, mēs savācām ziedojumus divās, trīs dienās. Mēnesī braucām četras reizes uz turieni. tagad, dod dievs, lai mēs varētu vienreiz mēnesī braukt.”

Jelgavā dzīvojošie kara bēgļi atbalstot savējos, ar ko vien varot, tic, ka kopīgiem spēkiem izdosies okupantus uzvarēt. “Viņiem ir ļoti grūti, un mēs cenšamies, cik varam palīdzēt. Palīdzam ar to, ko varam, tāpēc, ka ir jāpalīdz. Mums ir noskaņojums, ka būs uzvara. Mēs ticam tai. Mēs gribam mājās,” saka Jelgavā dzīvojoša kara bēgle no Ukrainas Alla.