BMX braucējs Helvijs Babris - ar cerīgu skatu uz Olimpisko spēļu finālu

Helvijs Babris vakar vakarā ielidoja Latvijā no Kolumbijas. Uz interviju viņš ieradās noguris, neizgulējies, bet laimīgs.

“Vispār jau iekļūt Pasaules kausa finālā, tas ir mans augstākais sasniegums vispār karjerā. Uzreiz ar pirmo reizi izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Sajūtas bija tiešām ļoti labas, bet es zināju, ka nekas tajā dienā nav beidzies, jo nākamajā dienā arī bija vēl sacensības, kurās arī izšķīrās, kurš tad brauks, bet diemžēl Kristens sestdien bija piedzīvojis ļoti sāpīgu kritienu, kas viņam liedza svētdienas sacensībās piedalīties, līdz ar to es šo vietu biju izcīnījis,” stāsta BMX riteņbraucējs Helvijs Babris.

Helvijs paralēli sportam studē Vidzemes Augstskolā biznesa vadību. Te viņam ir arī draugi, bet pats viņš nāk no Taurenes. Tiesa, mācībām un draugiem tagad laika nav, jo jāsāk gatavoties lielajam mērķim - Olimpiskajām spēlēm.

Kā atklāj Helvijs, tad, pirms doties uz Olimpiādi, būs kārtīgi jāsagatavojas, lai sasniegtu izvirzīto mērķi - lielo finālu.

Helvijs Babris: “Tas pirmais mērķis ir kārtīgi sagatavoties, bet no rezultātu viedokļa, tas mērķis, ko es esmu sev uzstādījis tikt lielajā finālā, tas nozīmē, TOP 8, tas būtu tāds galvenais mērķis, un, ja tiktu lielajā finālā, tad jau tur viss, kas var notikt, vienkārši iet uz pilnu banku un izdarīt maksimumu vienā braucienā, sasniegt pēc iespējas augstāku rezultātu.”

Par to, kādas tad ir Latvijas sportistiem cerības, ReTV Ziņām izsakās arī divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. “Protams, tas elites augstākais gals uz doto mirkli ir, kā saka, mazliet priekšā. Bet Olimpiāde, tie ir vieni mači, viss ir iespējams, vai tas mērķis, grūti teikt. Tā reāli pa medaļām cīnīties droši vien, ka tas nav reāli, bet fināls... kā saka, BMX’ā, visādi var gadīties, visādi var sakrist.”

Helvijs Babris tik un tā saka - viņš cīnīsies un izliks visus spēkus, lai varētu ar lepnumu nest Latvijas karogu. Olimpiskās spēles Tokijā sāksies 23.jūlijā. 


Foto: FreePik