Ievērojot Covid-19 ierobežojumus, skolēniem sākas vasaras darbs

Rūpes par pilsētas dzīvžogiem, krūmiem un puķu dobēm ir viens no uzdevumiem, kas Jēkabpilī ik vasaru tiek uzticēts skolēniem – vasaras darbu veicējiem. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, skolēnu nodarbinātība vasaras brīvlaikā tiek organizēta arī šogad. Jaunieši ir priecīgi, ka pandēmija nav izjaukusi iespēju šogad nopelnīt.

Jēkabpils 3.vidusskolas audzēknis Rainers Drosts saka: “Strādāju jau trešo gadu, trešo gadu pēc kārtas. Kamēr nepilngadīgs, tā ir laikam vieglākā un labākā izvēle, kur strādāt oficiāli.”

Interese par vasaras darbu ik gadu Jēkabpilī ir ļoti liela un krietni pārsniedz pieejamo vakanču skaitu. Šogad Jēkabpilī visos trīs vasaras mēnešos plānots nodarbināt 75 jauniešus – pa 26 jūnijā un jūlijā, kā arī 23 augustā. PIeteikušies bija daudz vairāk – 250 audzēkņi. Lai gan lielākā daļa darbu saistās ar ravēšanu un rūpēm par pilsētas zaļo rotu, vairākiem skolēniem ik gadu tiek uzticēti pienākumi Jēkabpils Mežaparka teritorijā. Tur jaunieši tīra laivas un ūdens velosipēdus, kā arī veic citus darbus.

Ilgstoša sadarbība ar skolēniem izveidojusies Jēkabpils Vēstures muzejam, kas ik gadu vasarā nodarbina vairākus audzēkņus Krustpils pilī un muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta”. Arī šogad ik mēnesi trīs jaunieši dos savu pienesumu muzeja darbības nodrošināšanā. Pagaidām viņiem uzticēti apkārtnes uzkopšanas darbi, bet tas mainīsies, kad muzejs drīkstēs vērt vaļā savas durvis apmeklētājiem.

Jēkabpils Vēstures muzeja Komunikāciju nodaļas vadītāja Kate Riekstiņa pauž: “Tad, kad muzejs tiks atvērts, viņi strādās kā eksponātu uzraugi. Uzraudzīs apmeklētāju plūsmu, jo mums šobrīd būs papildu darbi jāveic saistībā ar epidemioloģisko drošību. Būs jāuzrauga, lai vienā telpā nebūtu vairāk apmeklētāju, kā drīkst.”

Jēkabpils Vēstures muzejs gadu gaitā nodarbinājis daudzus jauniešus, pirms pandēmijas laikā uzticot skolēniem arī ļoti atbildīgus uzdevumus, piemēram, apkalpot ekskursantus un nodrošināt viņiem ekskursijas audio gida pavadībā.

Tāpat kā citus gadus, arī šovasar, skolēni, kuri strādā Nodarbinātības valsts aģentūras nodarbinātības pasākumā, saņems minimālo mēneša darba algu, no kuras pusi finansē Nodarbinātības Valsts aģentūra, bet otru pusi – pašvaldība.