Arvien vairāk cilvēku kļūst par “roņiem”

Ziemas peldēšanas sezona jau rit pilnā sparā, un ik gadu “roņu” pulkam pievienojas arvien vairāk cilvēku. Ko dod peldes brīvā dabā aukstā ūdenī, nu jau kādu mēnesi bauda arī Ināra Ivanova no Kuldīgas novada Padures pagasta. 

Ināra Ivanova dzīvo rokas stiepiena attālumā no Padures dīķa. Ar ziemas peldēšanu viņa sākusi nodarboties pirms mēneša, kopš tā laika uz šejieni viņa nonāk katru dienu. Katru dienu arī jāparūpējas par āliņģa uzturēšanu kārtībā, lai tas pārāk neaizsaltu. Tam ir sagatavotas gan lāpstas, gan grābeklis. Ināra atzīst, ka šogad pirmais ar ziemas peldēšanu sācis nodarboties viņas dēls Krists Ozoliņš, kas mudinājis arī viņu. Krists: “Tā kā es trenējos katru dienu,  jūtu fiziski, ka varu izdarīt vairāk, enerģiskāks, dzīvespriecīgāks, ļoti, ļoti daudz plusu.”

Ināra : “Man mājās ir diezgan smaga situācija, vecākiem ne visai pašreiz veselība, gadu jau daudz. Man atlika tikai pamēģināt, kad sapratu, – tas ir kaut kas tāds, kas dod možumu noņem, noņem  stresiņu. Nekādas saslimšanas, nekādas iesnas, nekādi klepi, viss tas pazūd, ir vienkārši tāds dzīvesprieks, sajūtas ir vienkārši superīgas. 

Ik pa laikam savos pusdienas laikos Inārai pievienojas arī Indra Visocka. Viņa saka, ka nedara to tik regulāri, bet bez ziemas peldēm vairs iztikt nevar. “Saproti to, ka tev galva iztīrās, tev nav citu domu. Kad tu ej, tu sagatavojies, tas nav tā vienkārši, es zinu, ka man patīk, es tagad metīšos, tā tas absolūti nenotiek, jo katru reizi tevī ir iekšā tāda saruna ar sevi – tev to vajag, tev to vajag, tā taču ņemšanās, ģērbšanās. Bet tās sajūtas pēc tam ir ļoti foršas” 

Abas ziemas peldētājas atzīst, ka šo nodarbi uzsāka, pakāpeniski sevi pieradinot aukstajam ūdenim, turklāt nekad uz šādu peldi neejot vienas, jo ķermenim aukstais ūdens ir šoks, var rasties reiboņi. Tāpat ir jāpadomā, lai silts apģērbs ir gan pirms, gan pēc peldes. Kuldīgā darbojas arī ziemas peldētāju biedrība “Kuldīgas roņi”. Tās vadītāja Jeļena Miezīte atzīst, ka ar ziemas peldēm nodarbojas arvien vairāk cilvēku. Ja “Kuldīgas roņos” pirms astoņiem gadiem bija trīs, tad nu – ap 40. Turklāt daudzi, līdzīgi kā Ināra un Indra, nav reģistrējušies biedrībā. Jeļena stāsta, ko labu dod šādas peldes. “Kuldīgas roņu” vadītāja  Jeļena Miezīte: “Paaugstinās ķermeņa temperatūra, tā iznīcina mikrobus, tā ir kā aizsargreakcija. Trenējas asinsvadi – sašaurinās, paplašinās. Mēs atstājam tajā ūdenī nu gandrīz visu stresu.”

Arī Jeļena uzsver, pirms kļūt par “roni”, vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu, īpaši cilvēkiem, kuriem ir kādas hroniskas slimības. Šobrīd Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 10 ziemas peldētāju klubu. Pēc informācijas par šī vaļasprieka uzsākšanu var vērsties arī pie tiem.