Ziemassvētki Latvijā var atnākt jau bez sniega

Nākamnedēļ daudzviet Latvijā nokusīs sniegs, un arī Ziemassvētkos sniegs varētu būt tikai vietām valstī, liecina laika prognozes.

Strauja sniega kušana sāksies šīs nedēļas nogalē no valsts rietumiem. Sagaidāms, ka naktī uz svētdienu jau visā Latvijā gaiss iesils līdz +2..+7 grādiem. Palaikam gaidāmi nokrišņi.

Nākamnedēļ gaisa temperatūra brīžiem paaugstināsies līdz +4..+9 grādiem. Rietumu, dienvidrietumu vējš var sasniegt vētras spēku, gaidāmi nokrišņi, vietām līs stipri. Iespējams, sniegs nenokusīs tikai augstieņu apgabalos Vidzemē un Latgalē.

Siltākas dienas mīsies ar vēsākām, un reizēm gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles. Arī Ziemassvētkos daļā valsts iespējama snigšana un jaunas sniega segas izveidošanās.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs norāda, ka, strauji ceļoties ūdens līmenim upēs, atsevišķos reģionos var tikt sasniegtas oranžās un sarkanās pakāpes brīdinājumu atzīmes, kas nozīmē būtisku teritoriju applūšanu.

Applūšana iespējama ne tikai upju tuvumā, bet arī citās zemākās vietās. Savukārt stiprā vēja ietekmē paaugstināsies ūdens līmenis jūrā un vairāku upju lejtecēs.

Sākoties atkusnim un lietum, pieaugs sniega svars, tādēļ šīs nedēļas beigās iespējama pastiprināta koku lūšana vietām valsts centrālajā un austrumu daļā, kur šobrīd ir lielākā sniegliece.


Foto: Paula Čurkste/LETA