Airsoft sports – kas tas ir?

Sporta nozīme cilvēka labsajūtai un vispārīgajam veselības stāvoklim ir ļoti liela, par to šaubu nav. Taču, kā mudināt sevi vairāk izkustēties un pievērsties aktīvajam dzīvesveidam? Atbilde ir pavisam vienkārša - darīt to, kas ir interesanti un sagādā lielu prieku. Viena no opcijām ir airsoft izklaide. Kas ir airsoft? Kur var nodarboties ar šo sporta veidu? Lasi šajā rakstā!


6 iemesli, kāpēc nodarboties ar sportu

Nereti ikdienas rutīnā piemirstas, ka nepieciešams izkustēties un parūpēties par savu organismu. Tādos brīžos der atcerēties, cik liela nozīme sportam ir gan mentālai, gan fiziskai veselībai.

 

Nodarbojoties ar sportu regulāri:

  1. 1. mazinās stress, trauksme un panikas lēkmes;
  2. 2. uzlabojas miegs, tas kļūst kvalitatīvāks;
  3. 3. tiek trenēta sirds, tādējādi uzlabojas asinsrite;
  4. 4. uzlabojas plaušu darbība un organismā nonāk vairāk skābeklis;
  5. 5. tiek stiprināti kauli;
  6. 6. samazinās liekais svars, pieaug muskuļu masa u.c.

Turklāt, sportojot Tu vari iepazīties ar citiem domubiedriem, kā arī pavadīt laiku lietderīgi kopā ar ģimeni. Viens no tādiem sporta veidiem, kas saliedē un palīdz atrast jaunus draugus, ir airsoft. Kas īsti ir airsoft izklaide un, kur pieejams airsoft Riga? Lasi raksta turpinājumā un uzzini noderīgu informāciju!


Būtiskākais par airsoft

Airsoft ir sporta veids, ar ko cilvēki nodarbojas visā pasaulē, jo īpaši Amerikas Savienotajās valstīs, Apvienotajā Karalistē un Eiropā. Airsoft ir pieprasīts arī Āzijas reģionā. Turklāt, popularitāte turpina pieaugt gan amatieru, gan profesionālā līmenī. Lai arī Latvijā airsoft vēl nav tik populārs kā klasiskais peintbols vai lāzera peintbols, cilvēku interese ir.


Iemesli, kāpēc airsoft izklaide ir tik populāra visā pasaulē

Airsoft pirmssākumi ir meklējami 1970. gados Japānā, kad palielinājās civiliedzīvotāju interese par tādiem ieročiem, kas vizuāli un tehniski atgādina īstus šaujamieročus, tomēr nespēj nogalināt un atbilst Japānas ieroču nēsāšanas likumam. Tā ir arī galvenā airsoft priekšrocība - reālistiskas ieroču replikas un taktiskas misijas, simulējot militāru vidi.

Foto: gunsnlasers.lv


Kā minēts “Grand View Research” publicētajos datos, 2018. gadā kopējais airsoft ieroču tirgus tika novērtēts 1,5 miljardu ASV dolāru apmērā. Kā spriež nozares eksperti, nākotnē šie dati pieaugs un airsoft izklaide kļūs pieprasītāka millenium jeb Y paaudzes vidū. Kāpēc tā?

 

Airsoft kā sporta veids:

●     palīdz atslābt no ikdienas rutīnas un stresa;

●     uzlabo koncentrēšanās spējas un taktisko domāšanu;

●     uzlabo fizisko sagatavotību;

●     māca sadarboties gan komandā, gan attīstīt individuālās līdera prasmes.

 

Airsoft ir aktīvs un interesants sporta veids, kas motivēs ikvienu biežāk iziet no mājas, lai izkustētos.

 

Foto: gunsnlasers.lv


Spēles gaita

Airsoft ir taktiska kaujas simulācijas spēle. To var spēlēt gan iekštelpās, gan ārā neatkarīgi no laikapstākļiem. Tomēr gan airsoft Riga, gan jebkur citviet paredz stingrus noteikumus.

 

Būtiskākais, kas jāņem vērā:

●     spēlēt atļauts no 16 gadu vecuma;

●     spēlēt var tikai speciāli pielāgotos laukumos, kas ir norobežoti tā, lai tajos brīvi neiekļūst garām ejošie;

●     spēles laikā obligāti jāvelk sejas aizsargmaska (pilna vai daļēja), kā arī vēlams visu ķermeni nosedzošs apģērbs un cimdi;

●     spēlētājiem jāievēro “vīru princips” - ja pretinieks ir trāpījis, godīgi jāatzīstas.

 

Sīkāk par noteikumiem, gan arī ekipējumu un tā lietošanu pirms spēles sākuma pastāsta instruktors jeb pasākuma vadītājs. Turklāt airsoft izklaide nav tikai skraidīšana pa laukumu. Tas ir taktisks sporta veids ar dažādām misijām, kuras spēlētāji pilda visa pasākuma laikā.

 

Populārākās airsoft misijas jeb spēļu scenāriji:

●     Defuse the bomb;

●     zombies;

●     Capture the flag;

●     Attack/defend the hill;

●     Cops and Robbers;

●     Trouble in terrorist town;

●     President u.c.

Katram uzdevumam ir savi noteikumi un specifikas. Jo biežāk spēlēsi, jo vairāk sapratīsi, kāda spēles gaita Tev patīk - lēnāka, nogaidošāka un stratēģiskāka vai ātrāka un impulsīvāka.

 

Airsoft Riga var spēlēt aktīvās atpūtas parkos “GUNSnLASERS”, kura piedāvājumā ir ne tikai airsoft izklaide, bet arī elektrokartingi, lāzertags jeb lāzera peintbols, klasiskais vai soft peintbols, reball un tagad arī virtuālā realitāte.


Airsoft pasākuma norise

Ierodoties kādā no trīs “GUNSnLASERS” airsoft poligoniem Rīgā, Jūs sagaidīs airsoft instruktors, kurš:

●     veiks katra dalībnieka reģistrāciju;

●     izdalīs spēlei vajadzīgo ekipējumu;

●     parādīs un pastāstīs, kā darbojas airsoft ieroči un cits ekipējums;

●     izstāstīs noteikumus un iepazīstinās ar laukumu;

●     visas spēles laikā dos dažādas misijas, kas komandām būs jāpaveic.

Ja nepieciešams, instruktors palīdzēs visas spēles gaitā, gan arī sniegs ieteikumus no savas pieredzes. Dodies atpūsties un izkustēties uz kādu no “GUNSnLASERS” izklaides parkiem Rīgā!

 

Foto: gunsnlasers.lv


Airsoft parki Rīgā

“GUNSnLASERS” aktīvās atpūtas parki atrodas trīs lokācijās Rīgā:

  1. Mārkalnes ielā 10, Juglā (iekštelpu laukums);
  2. Viestura prospektā 2, Mežaparkā (āra laukumi);
  3. Šampētera ielā 1, Šampēterī (iekštelpu un āra laukumi).

Katrs spēles laukums ir iekārtots taktiski ar dažādiem interesantiem elementiem, piemēram, automašīnu vai lidmašīnu. Tāpat arī spēlētājiem ir pieejamas atpūtas telpas ar galdiem un krēsliem, kā arī piknika vietas atpūtai svaigā gaisā labos laikapstākļos. Droši var ņemt līdzi savu ēdienu un dzērienus, tādēļ pie “GUNSnLASERS” var ne tikai uzspēlēt airsoft, bet arī svinēt dzimšanas dienu, vecpuišu ballīti vai citus nozīmīgus svētkus.

 

Foto: gunsnlasers.lv


Kā pieteikt spēli?

“GUNSnLASERS” airsoft veikals un poligoni strādā katru dienu no rīta līdz pat vakaram, taču uzspēlēt iespējams pēc iepriekš veiktas rezervācijas.

 

Lai pieteiktu airsoft spēli savai kompānijai:

●     zvani pa tel. Nr. 27274646 (pēc savienojuma spied 1 un 1);

●     raksti e-pasta vēstuli uz info@gunsnlasers.lv;

●     ienāc mājaslapā www.gunsnlasers.lv un aizpildi online kontaktformu. Klientu konsultants ar Tevi sazināsies, lai precizētu visas detaļas un veiktu rezervāciju.

 

Airsoft izklaide patiks tiem, kuri mīl azartu un fizisku izkustēšanos. Ja nevari nokomplektēt savu komandu, apmeklē publiskās jeb atvērtās airsoft spēles, kurās tiekas gan pieredzējušāki spēlētāji, gan amatieri. Šādus pasākumu periodiski rīko arī “GUNSnLASERS”, tādēļ seko uzņēmuma Facebook lapai https://www.facebook.com/GUNSnLASERS un nepalaid garām!