Vai viegli...? (ar surdotulkojumu)

Vai viegli...? (ar surdotulkojumu)

Sestdien 19.00 un svētdien 11.00 kanālā ReTV

Starptautiskās Nedzirdīgo nedēļas ietvaros kanāls ReTV piedāvā 2010.gada dokumentālo filmu "Vai viegli...?" noskatīties ar surdotulkojumu.

1986.gadā tapa leģendārā filma „Vai viegli būt jaunam?", ko veidoja Juris Podnieks. Filma bija tā laika spēcīgs attēlojums, kurā caur atsevišķu jauniešu dzīves stāstiem bija perfekti nolasāma visa padomju sistēmas „mašinērija", kurā cilvēks bija tikai maza skrūvīte, kas bija nepieciešama, lai sistēma darbotos. Patiesu izbrīnu šodienas skatītajos izraisa tieši toreizējā sabiedrības attieksme pret jauniešiem, un kā mūžīga vērtība paliek viņu sarežģītās iekšējās pasaules atklāsme. Tas Jura Podnieka filmu „Vai viegli būt jaunam?" ierindo nenovecojošo filmu sarakstā.

Šobrīd, pēc 20 gadiem, ir interesanti filmēt šos cilvēkus atkal. Un īpaši tāpēc, ka daudziem no viņiem bērni tagad ir tādā vecumā, kā bija viņi paši pirms divdesmit gadiem. Šis fakts arī veido savu intrigu filmā, kur runa ir par laiku, par valsti un vecāku (kādreiz filmas „Vai viegli būt jaunam?" varoņu) skatījumu uz jauniešiem šodien un, no otras puses – viņu bērnu vērtējums par šodienas dzīvi Latvijā un saviem vecākiem. Filma "Vai viegli...?"uzskatāmi parāda to, kā dzīvo tā paaudze šodien, kas ar filmas starpniecību 1986.gadā, pielika roku, lai padomju sistēma kādreiz sagrūtu.