Vidēji gadā tiek uzsākti 50 līdz 60 kriminālprocesi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem

Pēdējo piecu gadu laikā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku un dzīvnieka spīdzināšanu uzsākti vairāk nekā 318 kriminālprocesi. Savukārt par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu uzsākti 206 kriminālprocesi, informē Valsts policijā. Kopumā tendence ir nemainīga, vidēji gadā tiek uzsākti 50 līdz 60 kriminālprocesi. 

Atsaucoties uz dzīvnieku patversmju, kas nereti saskaras ar pastrādātu nežēlīgu rīcību pret dzīvniekiem, teikto, ka ir gadījumi, kad lieta netiek uzsākta vai beidzas ar neko pierādījumu trūkumu dēļ. Valsts policijā gan norāda, tā nevarētu teikt, ka bieži vien procesi ir izbeigti tāpēc, ka nav pierādījumu. Pēdējo piecu gadu laikā uz prokuratūru kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīti 130 kriminālprocesi.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Vitālijs Polovinskis saka: “Tas nenozīmē, ka tie ir tie paši procesi, kuri bija uzsākti. Izmeklēšana ilgst vairāk nekā gadu vai pat vairākus gadus. Tas nozīmē, ka tomēr ir vajašānai nosūtīti kriminālprocesi. Runājot par to, cik pierādījumiem jābūt konkrētiem - pierādījumiem jabūt pietiekošiem, lai nebūtu nevienam šaubas par to, ka cilvēks, persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, katrā procesā nav universāli. Es nevaru jums pateikt, ka obligāti jābūt tam, tam un tam. Viss ir ļoti atkarīgs no konkrētās situācijas no konkrētā gadījuma.”

Ņemot vērā mūsdienu tehniskās iespējas, salīdzinot ar situāciju pirms desmit gadiem, tad šobrīd iedzīvotāji biežāk ne vien ziņo par pāri darījumiem dzīvniekiem, bet arī fiksē kādus gadījumus. Video jau ir viens no pierādījumiem, tāpat tiek pratināti liecinieki, veiktas ekspertīzes. Valsts policijā piebilst, kad kriminālprocess ir uzsākts, par to atbildīgais nav tikai Kriminālpolicijas darbinieks, bet arī uzraugošā iestāde - prokuratūra. 


Foto: Freepik