VDD aiztur četrus Latvijas pilsoņus aizdomās par darbībām Krievijas specdienesta uzdevumā

Valsts drošības dienests (VDD) ir aizturējis četrus Latvijas Republikas pilsoņus uz aizdomu pamata par Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) uzdevumā veiktām darbībām, kas vērstas pret Latvijas valsts un iedzīvotāju drošību.

Kriminālprocess pret personām sākts šā gada 1. augustā saskaņā ar Krimināllikuma 81.1 pantu, t.i., par palīdzības sniegšanu ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā.

Veicot izmeklēšanu, VDD četrpadsmit ar personām saistītos objektos Rīgā un citviet Latvijā ir veicis kriminālprocesuālas darbības. Padziļinātai izpētei ticis izņemts liels apjoms datu nesēju un dokumentu. Ar personām saistītajos objektos VDD konstatējis ierīces, kas, iespējams, ir stratēģiskas nozīmes preces un varētu būt izmantojamas prettiesiskām operatīvām darbībām. 

VDD izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka personas Krievijas FSB uzdevumā veikušas darbības, kas vērstas pret citu personu rīcības brīvību, neaizskaramību, ekonomisko, sociālo un fizisko drošību. Izmeklēšanas interesēs VDD patlaban no plašākiem komentāriem atturēsies. 

Kriminālprocesa ietvaros patlaban trīs aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums, savukārt ceturtajai aizdomās turētajai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.i., aizliegums izbraukt no valsts un dzīvesvietas maiņas paziņošana.

VDD sniegs papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.