Valsts prezidents pasniedz Cildinājuma rakstu Uldim Dumpim

Šodien Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī 80 gadu jubilejā sveica ilggadējo Latvijas Nacionālā teātra aktieri un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Uldi Dumpi. Klātesot aktiera dzīvesbiedrei Dainai Dumpei, meitai Dacei un kuplam maz un mazmazbērnu pulkam, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs jubilāram pasniedza Cildinājuma rakstu. 

“No sirds godinu sirsnīgu, labestīgu un humora pilnu zemgalieti, virtuozu raksturlomu meistaru, kurš ar savu talantu, cilvēcīgo siltumu un personības spēku ieguvis paliekošu tautas godu un mīlestību. Jūsu atveidotie teātra un kino varoņi ir tik leģendāri, ka vairāku paaudžu skatītāju sirdīs un atmiņās dzīvo ne tikai kā personāži, bet arī kā dzīvi cilvēki. Latvijas teātra vēsturē ierakstītas arī ar Jūsu balsi un emocijām nospēlētās lomas Radioteātrī. Patiesā sirsnībā cildinu Jūs par dāsno, skatuvei veltīto, mūžu un izcilo devumu Latvijas kultūrā,” vēstī ieraksts Valsts prezidenta pasniegtajā Cildinājuma rakstā Uldim Dumpim.

Aktieris Uldis Dumpis: “Tas bija tāds tiešām negaidīts piedāvājums un aicinājums atnākt šeit ar visiem maniem mazbērniem, ar viņu otrām pusītēm un mazmazbērniem. Viens no mazmazbērniem trūkst, jo tas bija tik maziņš, ka to vēl neņem līdzi. Mēs no sirds vēlam, lai jums veicas jūsu tikko uzsāktajā misijā. Es zinu, ka tas nav viegls darbs, problēmu ir bez sava gala. Lai jums veicas un tauta jūs tiešām atbalsta, lai tas tā arī turpinās.”

Arī ReTV sveic izcilo aktieri šodienas jubilejā, vēl veiksmi, veselību un nerimstošu dzīves prieku. 


Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja