Valsts policija kopā ar CSDD uz ceļiem pārbaudīs automašīnas

Arī šoziem Valsts policija kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju veiks automašīnu profilaktiskās pārbaudes uz ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot tam, kādā stāvoklī ir ziemas riepas. Valsts policija (VP) informē: uzmanība tiks pievērsta arī tam, vai transporta līdzekļiem ir pareizi noregulētas gaismas.

 Ik gadu šādās pārbaudēs uz autoceļiem atklājas automašīnas, kurām ir nepietiekams ziemas riepu protektora biezums vai kurām nav pareizi noregulētas gaismas, sarunā ar ReTV atklāj VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevkis. “Vai arī tiek izmantoti tam neparēdzēti gaismas elementi. Šo pārbaužu laikā tiek pievērsta uzmanība arī gaismu kvalitātei.”

Tāpat ziemas periodā VP pastiprināti uzrauga, vai satiksmes dalībnieki satiksmē neveic agresīvus manevrus, piemēram, apzinātas sānslīdes, tādā veidā apdraudot gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus. “Ziemas periodā vadītājiem pievēršam īpašu uzmanību īpaši. Kā viena no uzraudzības prioritātēm ir agresīvie vadītāji, jo uz koplietošanas ceļiem rada mākslīgās sānslīdes.”

VP aicina autovadītājus rūpīgi novērtēt apstākļus uz ceļa braucamās daļas, atbildīgi pieņemt lēmumus, izvēloties drošu braukšanas ātrumu un distanci. Jančevskis vēl piebilst, pēc Satiksmes ministrijas sniegtās informācijas, janvārī uz Latvijas autoceļiem sāks darboties pirmie vidējā ātruma kontroles radari. Visiem iecerētajiem posmiem ar šīm ierīcēm jābūt arpīkotām līdz nākamā gada aprīļa beigām. Foto: Freepik