Vai pirmsskolas izglītības iestādē 7 gadus veciem bērniem jālieto sejas maskas?

7 gadus vecās Katrīnes tētis Dmitrijs bijis visai izbrīnīts, ka šonedēļ, pēc atgriešanās no bērnudārza, meita mājās vecākiem parādījusi vairākkārt lietojamu sejas aizsargmasku.

Dmitrijs Ničipors saka: “Esot izdalītas maskas. Tās jāvelkot tiem, kuriem 7 gadi. Es domāju, kā tas var būt - puse vilks, puse sēdēs tajās maksās, puse bez. Likās kaut kā neloģiski. Un tad ar dārziņu komunicēju, teica, ka esot Ministru kabineta noteikumi, ka no 7 gadu vecuma jāliek tās maksas, sapratu, ka bērnudārzs jau ievēro tos noteikumus, ko tur viņiem pārmest.”

Atbildi, vai audzēkņiem, kuri sasnieguši 7 gadu vecumu, arī pirmsskolas izglītības iestādē ikdienā ir jāvalkā sejas aizsargmaska, Dmitrijam neesot spējuši sniegt arī Covid-19 informatīvā tālruņa operatori. Tikmēr Ministru kabineta noteikumos rakstīts, ka sejas aizsargmaska gan izglītības iestādēs, gan sabiedriskajā transportā jālieto bērniem vecumā no 7 gadu vecuma.

Dmitrijs Ničipors: “Ja guļ, vai tad arī maskās, un, ja ēd - tad arī maskas? Tad kāda jēga, ka spēlējoties atkal nav. Vai pirmā klase, vai dārziņa pēdējā grupiņa, tad varēja būt tā šķirtne izglītības iestāde. Dārziņā - nē; skolā - jā.”         

Tikmēr daudzreizlietojamās sejas aizsargmaskas saņēmuši arī septiņgadnieki Rūjienas pirmsskolas izglītības iestādē “Vārpiņa”. Vadītāja Lilita Romanovska ReTV Ziņām stāsta, ka ikdienā bērniem tās nav jālieto. Tas arī izskaidrots audzēkņu vecākiem.

“Šo te notikumu bērniem organizējām kā jauku notikumu, kad tika iepazīstināti bērni ar to, ka tas ir ļoti svarīgi, jo daudz informācijas jau ir bērniem, arī grupās skolotāji ar bērniem izrunāja, mēs izdalījām kā tādu dāvanu. Vēl teica skolotāja vakar - vienam palika 7 gadi, uzdāvināju viņam masku,” saka Lilita Romanovska.

Rūjienā pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē ap 20 bērnu, kuri ir jau sasnieguši 7 gadu vecumu. Izsniegtās sejas aizsargmaskas viņiem noder, piemēram, lai nokļūtu uz bērnu dārzu ar skolas autobusu.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrija rakstiskā atbildē ReTV Ziņām norādīja: “Gan pirmsskolas, gan visās pārējās izglītības iestādēs nodarbinātajiem mācību procesa laikā un ārpus tā ir jālieto mutes un deguna aizsegi. Mutes un deguna aizsegi skolās jālieto arī skolēniem no 7 gadu vecuma. Izglītības un zinātnes ministrijas un Izglītības kvalitātes valsts dienesta speciālisti gan vebināros, gan atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir snieguši informāciju, ka pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem maskas nav jānēsā.”

Tas nozīmē, ka pirmsskolas izglītības iestādēs 7 gadus veciem bērniem izsniegtās sejas aizsargmaskas šobrīd paredzētas lietošanai sabiedriskajā transportā, vai apmeklējot kādas citas publiskas vietas, bet bērnudārzā tās jānēsā nav. 


Foto: unsplash.com