Ukrainas kara bēgle pārsteidz Ķīnas Republikas vēstnieku

Šonedēļ divu dienu vizītē Ventspilī ieradās Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā – viņa ekselence Tans Songeņs ar pavadošo delegāciju. Oficiālajā vizītē Ventspils Augstskolā vēstnieku pārsteidza kāda Ukrainas kara bēgle, kas lieliski pārvalda ķīniešu valodu, jo gadu apmeklējusi augstskolas piedāvātos kursus. Meitenei ir vien 12. Viņa brīvi sazinās piecās valodās. 

Tans Songeņs vēstnieka amatā ir neilgi – kopš šī gada jūnija. Vēstnieka Ventspils pilsētas apskates programmā bija gan izglītības un zinātnes centrs “VIZIUM”, gan Ventspils koncertzāle un arī Ventspils Augstskola, kur vēstnieku uzrunāja tie, kas apmeklē ķīniešu valodas kursus. “Valoda šķiet ļoti sarežģīta, tai ir jāvelta laiks. Tu nevari iet uz nodarbībām un cerēt, ka būs rezultāts. Tur ir arī jāmācās,” saka Ventspils Augstskolas mūžizglītības centra vadītāja Egita Udodova.

Ventspils Augstskola piedāvā apgūt ķīniešu valodas pamatus divos līmeņos – iesācējiem un ar priekšzināšanām. Vēstnieks bija pārsteigts, cik labi cilvēki Latvijā jau apguvuši ķīniešu valodu. Īpašs pārsteigums bija divpadsmit gadus veca ukraiņu meitene, kura ķīniešu valodu apgūst tikai gadu, bet spēj brīvi sarunāties 

Aleksandra Kolivanova ar ģimeni Ventspilī ieradās pirms gada martā kā Ukrainas kara bēgle. Viņas mamma dzimtenē bija angļu valodas pasniedzēja, tāpēc ģimenē tiek lietotas vairākas valodas: ķīniešu, uraiņu, angļu, krievu un vācu.

Ķīniešu valodu un rakstību Aleksandra apgūst pēc savas iniciatīvas un uzskata, ka tā nebūt nav sarežģīta, arī latviešu valoda meiteni interesē, vēl jo vairāk tāpēc, ka bēgļu ģimene nolēmusi palikt Latvijā. Tieši no Latvijas savulaik izsūtīts padomju režīma represētais vecvectētiņš.  

Arī šī gada rudens semestrī Ventspils Augstskolā tiks komplektētas jaunas grupas ķīniešu valodas apmācībai, tikmēr Ventspils bibliotēkā šomēness aizsāksies nodarbību cikls bērniem, kas vēlas apgūt latviešu valodu, kopīgi rotaļājoties, lasot grāmatas un analizējot noskatītās filmas.