Trešdien pieķerti deviņi dzērājšoferi, seši bijuši stiprā reibumā

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi deviņus autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem sešiem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Rīgas reģionā apturēti trīs stipri iereibuši šoferi, Zemgalē un Latgalē - katrā pa vienam stipri iereibušam un vienam vieglāk iereibušam transportlīdzekļa vadītājam, Kurzemē pieķerts viens stipri iereibis dzērājšoferis, bet Vidzemē apturēts viens spēkrata vadītājs, kuram alkohola koncentrācija organismā bija zem 1,5 promilēm.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī divi no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem bija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, bet četri brauca ar sev nepiederošām automašīnām, liecina policijas apkopotie dati.

Diennakts laikā Valsts policija ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 507 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 249 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi un pieķerti pieci agresīvi braucēji, liecina policijas apkopotie dati.


Foto: Freepik; ilustratīvs