Tiesa lems, kurš Bauskas novadā izvedīs atkritumus

Šomēnes Bauskas novadā darbu bija jāsāk jaunā atkritumu apsaimniekošanas konkursa uzvarētājam pašvaldības kapitālsabiedrībai “Vides serviss”. Tomēr tā nenotiks. Aiz svītras palikušais uzņēmums “Eco Baltia vide” Bauskas iepirkuma komisijas lēmumu divreiz pārsūdzējis Iepirkumu uzraudzības birojā, bet Iepirkuma uzraudzības biroja lēmumu pārsūdzējis Administratīvajā rajona tiesā, jo, viņuprāt, “Vides servisa” piedāvātā cena novedīšot līdz maksātnespējai.

Līdz administratīvi teritoriālajai reformai Iecavā atkritumu apsaimniekotājs bija vietējais uzņēmums “Dzīvokļu komunālā saimniecība”. Pēc reformas atkritumu apsaimniekošana ar deliģējuma līgumu tika nodota Bauskas uzņēmumam “Vides serviss”, kas tagad atkritumus savāc visā Bauskas novadā, izņemot Vecumnieku apvienības teritoriju. ReTV uzrunātie iecavnieki gan teic, ka viss esot kļuvis tikai sliktāk.

Šogad Bauskas novada pašvaldība izsludināja jaunu konkursu visā novada teritorijai, kurā piedalījās trīs pretendenti. Par uzvarētāju tika atzīts “Vides serviss”, tomēr ar to nebija mierā “Eco Baltia vide”, kas Bauskas iepirkumu komisijas lēmumu divreiz pārsūdzēja Iepirkumu uzraudzības birojā, bet pēc tam Iepirkumu uzraudzības birojs lēmumu Administratīvajā rajona tiesā. Kā ReTV norāda “Eco Baltia vide” pārstāvis Jānis Aizbalts, galvenais strīda iemesls esot pakalpojuma sniegšanas cena. “Ieeju “firmas.lv” un paskatos gada pārskatu. Ja viņi ar tarifu “x” pelna 40 000 gadā, drošu sirdi saka, ka mēs samazināsim tarifu uz kaut kādiem 300 000 eiro gadā, man ir lielas bažas, ka šis komunālais uzņēmums vienkārši ir iedevis aprēķinu, kurš novedīs pie maksātnespējas.”

Tāpat neesot ievērota prasība par “zaļā transporta” izmantošanu. Aizbalts: “Esošajam operatoram “Vides serviss” tādu auto nav, un, mūsuprāt, viņi nemaz nav plānojuši tādus iegādāties, un tas ir otrs jautājums, vai šī cena ir atbilstoša.”

Administratīvā rajona tiesa 26. oktobrī apturējusi Iepirkuma uzraudzības biroja lēmumu, kas atļāva pašvaldībai slēgt līgumu ar “Vides serviss”, kā arī piemērojusi pagaidu noregulējumu, kas paredz, ka līdz nākamā gada 4. maijam atkritumu apsaimniekošanu pašreizējās teritorijās turpinās esošie uzņēmumi. 

Kurš turpmāk būs atkritumu apsaimniekotājs visā Bauskas novadā, tagad izlems tiesa. Uzrunātie iecavnieki gan uzskata, ka, ja tie nav vietējie, neesot nekādas starpības – atkritumus izvedīs baušķenieki vai rīdzinieki.

Iecavniekus satraucot arī fakts, ka līdz tiesvedības beigām, visticamāk, nekādi uzlabojumi netikšot veikti, problēma ar lielgabarīta atkritumiem arī netikšot atrisināta. 

Bauskas novada dome komentēt izveidojušos situāciju līdz tiesas lēmumam atteicās, vien piebilstot, ka tiekot gatavota blakus sūdzība, ko procesā iesaistītie var iesniegt līdz 9. novembrim.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023