Tējkarote medus – 12 bišu mūža darbs

Deviņās dienās vairāk nekā 15 000 skolēnu pasākumā “Eiropas medus brokastis 2023” tiksies ar biškopjiem un iepazīsies ar bišu dzīvi, tādējādi rodot priekšstatu par dabas bioloģisko daudzveidību, medu un biškopības nozari. Šodien biškope Ieva Bite viesojās Dobeles 1. vidusskolā.

Bitēm šā gada sezona jau noslēgusies, tikmēr biškopji šonedēļ dodas uz Latvijas skolām, lai iepazīstinātu skolēnus ar medu un tā nesējiņām. Dobeles 1. vidusskolā ar biškopi Ievu Biti pirmie tiekas paši mazākie. Bērni ar interesi skatās video par bišu dzīvi stropā, uzzinot, kā bite rodas, piedzimst, kas jādara biškopjiem.

Vēl lielāks prieks bērniem ir savām rokām aptaustīt medus kāres un degustēt medu. Gandrīz visiem ir pārsteigums, ka viena tējkarote medus ir divpadsmit bišu mūža darbs. Mazie dobelnieki atzīst, ka medus esot garšīgs, tomēr ir arī tādi, kuri saka, ka noteikti neesot medus fani.

 Biškope Ieva Bite ReTV stāsta, ka ceļu pie bitēm atradusi, jo pagalmā sākušas nākt bites. Tad arī radusies interese, nu jau Ievai Tukuma pusē esot pašai sava bišu drava. Šonedēļ viņa apmeklēšot četras skolas. “Manuprāt, tas ir lielisks veids, kā jau no mazotnes gūt kādu priekšstatu par to, kas notiek dabā mums apkārt, kā sasaistīties ar to, kā pašam labvēlīgi to ietekmēt. Mani pārsteidza, ka bija daudz jautājumu un ka bērniem tiešām bija interese par bitēm.”

Dobeles 1. vidusskolas skolotāja Laila Timermane: “Es domāju, ka tā ir liela vērtība, ka pie mums atnāk klāt. Protams, interesantāk un labāk būtu, ja mēs varētu aiziet dabā to apskatīties, bet arī tas, ka atnāk pie tevis, pastāsta, parāda un iedod vēl kaut ko nogaršot, ko bērnam vairāk vajag kā praktisku darbību izmantot. Ļoti vērtīgas nodarbības. Daļa varbūt būs kaut ko piemirsusi, bet pamatvērtības jau nē. Filmā viņi redzēja, medu pagaršoja. Grāmatzīme palika par piemiņu. Es domāju, ka vakarā un rīt stāstīs vecākiem, bet pirmdien nāks uz skolu un jautās, kad būs nākamā tāda reize.”

“Eiropas medus brokastis” Latvijā notiek kopš 2014. gada. Līdz 1. decembrim biškopji ar medu un bitēm iepazīstinās vairāk nekā 15 000 skolēnu vairāk nekā simts mācību iestādēs.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023 


Foto: Freepik; ilustratīvs