Austrumu slimnīcā turpina ārstēt Ukrainas karā smagi cietušos

Šodien, 2023. gada 24. novembrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā jau astoto reizi ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti Ukrainas karā smagi cietušie. Šoreiz tālo ceļu līdz Latvijai mēroja 21 ievainotais kareivis.

Austrumu slimnīcas un M-Help.com sadarbība risinās jau kopš 2022.gada, kad Krievija iebruka Ukrainā, un šogad novembrī slimnīca Ukrainā cietušos uzņem jau astoto reizi.

Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Lai novērstu kropļojošo kara ievainojumu sekas, Austrumu slimnīcas specializētajās klīnikās ārstēsies seši ļoti smagus kara ievainojumus guvušie kareivji. Viņiem tiks veiktas vairākas sarežģītas un secīgas ķirurģiskas, neiroķirurģiskas un mikroķirurģiskas operācijas. Visu ārstēšanās laiku ar pacientiem strādās Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti, ergoterapeiti un rehabitologi, lai sekmētu ātrāku atlabšanu pēc smagām operācijām. Savukārt 15 no atvestajiem pacientiem pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”.

Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz Austrumu slimnīcu tiek īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai – labdarības projekta M-Help.com dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

 

Foto: RAKUS