Tā ir mana ideālā Latvija. Svētkos piedalās arī ReTV moderators un žurnāliste

Dziesmu un deju svētku mēģinājumi dejotājiem rit pilnā sparā. Jau šodien īsto gatavošanos koru lielkoncertam izjūt arī koru dalībnieki. Un arī mūsu kolēģi ir svētku dalībnieku pulkā – gan kā koristi, gan dejotāji. 

Dziesmu un deju svētku nedēļa turpina uzņemt apgriezienus. Dalībnieki aizvadījuši svētku atklāšanas gājienu, arī jaunrades lielkoncertu “Balts”, vienlaikus dejotāji turpina gatavoties deju lieluzvedumam. 

“Mēs šeit atrodamies jau kopš piektdienas vakara, atbraucām, tad palikām pa nakti. Skolā ievācāmies, iekārtojāmies. Mums jau sestdienas agrā rītā bija pirmie deju mēģinājumi deju lielkoncertam “Balts”, kas notika “Arēnā Rīga”. Ļoti agri no rīta nogājām novada dižošanos. Pēc tam bija visa diena brīva, lai dotos skatītīties, kā citi kolektīvi dodas gājienā. Atbalstīt viņus, uzsaukt, uzmundrināt. Patiess prieks bija redzēt diasporas kolektīvus, kas atbraukuši uz Rīgu ļoti kuplā skaitā. Tajā skaitā no ASV, Brazīlijas, Japānas, tas bija ļoti, ļoti skaisti,” saka ReTV Ziņu moderators, Valmieras novada JDK “Sadancis” dalībnieks Oskars Brasliņš.

Oskars stāsta, ka dejotājiem šis ir patiesi intensīvs mēģinājumu laiks. Arī šodien mēģinājums notika trīs laukumos. Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” skatītājus priecēs piektdien un sestdien. “Šis gads ir ļoti apjomīgs ar dejām, ir nācies apgūt ļoti lielu repertuāru. Tā kā šie divi koncerti atšķirīgi, protams, arī izmēros atšķirīgi, šeit piedalīsies daudz vairāk kolektīvu un dalībnieku. Vēl ir ilgs un garš darbs priekšā līdz pat vēlam vakaram, tā kā mums te ir ļoti daudz, ko darīt. Un arī visi citi kolektīvi strādā, un viss notiek. Svētki top!” 

Tikmēr koristi gatavojas svētku lielkoncertam “Tīrums. Dziesmas ceļš”, šodien aizvadot pirmo kopkora mēģinājumu Mežaparka estrādē. ReTV žurnāliste, Ķeguma jauktā kora “Lins” dalībniece Dace Siliņa stāsta: “Šodien mēs esam astoņos sākuši šeit darboties. Kori, kā redzams, ir sastājušies savās vietās. Atradušisavu vietu, kur būt arī lielajā koncertā. Tagad, šobrīd mēģinājums ies līdz, ja nemaldos, trijiem. Viss beigsies. Tad, protams, ir pienācīgi jāiet paēst un jāuzfrišinās. Bet tad jebkurā gadījumā mēģinājumi turpinās. Pat grūti izteikt tās emocijas, kad esi ar tiem cilvēkiem, jo mēs vienkārši visi esam kā viens vesels. Un tiešām te ir tā sajūta, arī pat mēģinājumā dziedot, jau tirpas skrien. Tā tiešām ir tā mana ideālā Latvija, kādu es to redzu.”

Dace Siliņa dziedāšanas svētkos piedalās otro reizi un pauž, ka viņai ir svarīgi būt latviešu dziedāšanas svētkos, jo tas ir laiks, kad visi apkārt esošie cilvēki ir pozitīvi un vienoti.