Sesavas pamatskolā septiņi pirmklasnieki. Raizējas par skolas reorganizāciju

Šodien mācību gada sākumu zvans ieskandēja 563 pašvaldībām piederošās vispārējās izglītības mācību iestādēs. Tostarp arī Jelgavas novada Sesavas pamatskolā, kurā mācās vismazāk skolēnu novadā. ReTV uzrunātie vecāki gan raizējas, ka, īstenojot Izglītības un zinātnes ministrijas iecerēto skolu tīkla sakārtošanu, Sesavas pamatskola piedzīvos būtisku reorganizāciju.

Zvans Jelgavas novada Sesavas pamatskolā šodien skolēnu saimē ieved septiņus pirmklasniekus. Kā apliecinājumu tam, ka tagad viņi ir pilntiesīgi skolēni, bērni saņem arī pirmklasnieka diplomu.

Tautas nama zālē, kur notiek svinīgais 1. septembra pasākums, sanākuši arī bērnu dārza audzēkņi un daži vecāki. Šodien gan valda svēku noskaņa, bet ikviens no klātesošajiem zina gan par to, ka Sesavas pamatskolā vispārējās izglītības posmā jau ilgstoši ir mazāk par septiņdesmit skolēniem, gan par Izglītības un zinātnes ministrijas plāniem sakārtot skolu tīklu. Arī to, ko tas nozīmē mazai lauku skolai, zina visi. Sintija Blūdža, PII darbiniece, mamma: “Mērķis, saprotu, ir iznīcināt lauku skolas. Tas ir sāpīgi un arī bēdīgi”

Raivis, tētis: “Domāju, ka mazajām skolām arī jāpaliek, jo izbraukāt ir grūti, mazu bērnu palaist pie lielajiem arī ir sarežgīti.”

Daži ReTV uzrunātie vecāki gan nemaz nepieļauj domu, ka skola ar vairāk nekā 130 gadus senu vēsturi varētu tikt pakļauta reformām. Jānis, trīs bērnu tētis: “Diezgan droši, jo jūtam pārliecinātību skolā, domāju, ka viss būs kārtībā.”

To, ka skola neatbilst Izglītības un zinātnes ministrijas publiski izskanējušajiem kritērijiem pamatskolām, skolas direktore Ināra Nikolajeva atzīst. Vidēji klasē esot septiņi, astoņi bērni, bet esot arī viena apvienotā klase. Tur neko nevarot līdzēt. “Pirms deviņiem gadiem, kad es sāku šeit strādāt, bija 82 skolēni. Tad mēs centāmies un vācām, lai būtu 100. Pie 98 apstājāmies. Zinām arī lauku situāciju, līdz ar to nevar būt bērni tik daudz, cik mums gribētos. Cik ir, par to mēs priecājamies.”

Neraugoties uz mazo izglītojamo skaitu, līdz ar to arī uz mazajām likmēm pedagogiem, vakanču Sesavā neesot. Nikolajeva: “Man ir gados jauni pedagogi. Zinoši, erudīti, un tie, kuri atnāk, prom neiet. Mums ir visi pedagogi!”

Ja nu tomēr arī jaunajā valdībā kritēriji skolu tīkla sakārtošanā nemainīsies, vismaz pirmās četras klases gan noteikti būšot vēl ilgi, neraugoties uz to, ka tuvākās vidusskolas ir tikai nepilnu desmit kilometru attālumā.


#SIF_MAF2023