Sākusies pieteikšanās mācībām digitālo prasmju apgūšanai pieaugušajiem

Līdz 18.aprīlim strādājošie vecumā no 25 gadiem var pieteikties kādā no 197 izglītības programmām, kas sniedz iespēju apgūt digitālās prasmes pamata, vidējā un augstākā līmenī, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Alise Devjatajeva.

Izglītības programmas piedāvā 44 izglītības iestādes visā Latvijā. Tās kopumā aptver sekojošas digitālās kompetences: informācijas apstrāde, informācijas un datu pratība, komunikācija un sadarbība, digitālā satura veidošana, drošība un problēmu risināšana.

Devjatajeva skaidro, ka atbilstoši ziņojumam par Latviju "Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI) 2022.gadā" tikai 51% iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir vismaz digitālās pamata prasmes, un tikai 24% ir digitālās prasmes virs pamatlīmeņa.

Izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmās, studiju moduļos vai studiju kursos, strādājošā līdzmaksājums ir 10%. Nodarbinātām personām no trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.

Mācību grupu komplektēšana plānota no 16.maija. Mācības notiks ne ilgāk kā līdz 31.oktobrim.

Projektu "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. 

Projektu no 2017. līdz 2023.gada beigām īsteno VIAA sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.


Foto: Freepik; ilustratīvs