Sāk hronisko slimību pacientu vecumā no 50 gadiem balstvakcināciju pret Covid-19

No šodienas sākta balstvakcinācija personām, kuras ir vecākas par 50 gadiem un kurām ir hroniskas slimības.

Vakcinācija sākta pēc ražotāja “Moderna” vakcīnas divu devu saņemšanas personām vecumā no 65 gadiem, sociālo aprūpes centra iemītniekiem un veselības aprūpes sistēmā strādājošajiem.

“Par svarīgākajām vakcinējamo mērķa grupām mēs uzskatām, ka tie ir seniori, kas ir vecāki pa 60 gadiem, kā arī imūnsupresētas personas, kurām arī ir liels risks uz smagāku norises kaiti, kur ir jāsaņem šī papildus deva. Tālāk - mēs visiem saviem vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem rekomendējam, ka ir noteikta šī pirmreizējā vakcinācija, kas iedzīvotājus aizsargās visvairāk. Mums ir vēljoprojām viens no galvenajiem mērķiem ir šī vakcinācijas aptveres palielināšana. Balstvakcināciju šobrīd mēs organizējam senioriem no 65+ un sociālo aprūpes centru klientiem. No šodienas paplašinām iedzīvotāju grupai, kas ir vecāka par 50 gadiem un kuriem ir hroniskas slimības,” skaidro Līga Gaigala, Nacionālā Veselības dienesta pārstāve.

Balstvakcinācija nav nepieciešama tiem cilvēkiem, kuri pirms vakcinācijas bija izslimojuši Covid-19 vai kuriem pēc (vai starp) abām vakcīnas devām bijusi laboratoriski apstiprināta saslimšana ar Covid-19.


Foto: Freepik