Robins Huds Čehova teātrī atklāj vērtības, kas aktuālas arī šodien

Ļaunums mums nedod mieru, neļauj darīt mums to, ko mēs gribam. Dažreiz pat neļauj būt ar tiem, ar kuriem gribam būt. Bet tomēr? Mīlestība stāv pāri visam? Mihaila Čehova teātrī skatītājiem ir iespēja iepazīt īstu viduslaiku dzīvi. Raidījuma “Aizkulisēs” vadītājas - Nikija Krivāne un Laura Jansone - šoreiz noskaidros, vai vērtības, kas bijušas viduslaikos, saglabājušās arī šodien. 

Stāsts, leģenda par Robinu Hudu režisores Daces Pūces iestudējumā. Par to, kāds ir ceļš no domas par izrādi, līdz tās tapšanai. Izrādei, kur uz skatuves darbojas 31 cilvēks. Katram savs stāsts un vēstījums. Prieks, dusmas, vara, aizrautība un bagātīgas sajūtas, ko rada Robina Huda piedzīvojums. 

 Iejusties viduslaikos un nodot tieši šo sajūtu skatītājiem nav tik vienkārši. Izrādi papildina dekorācijas, noteiktajam laikam raksturīgas darbības un dzīvesveids, ko aktieru komanda nodod skatītājam. Cik smags ir aktieru valkātais tērps izrādē? Kādas dziesmas tiek dziedātas izrādē,cik viegli tās apgūt un apvienot kopā ar deju un kustībām? “Aizkulisēs” otrajā raidījumā sastapsim arī Čehova teātra vokāla pasniedzēju. Tā kā izrādi caurvij skaņas, aktieriem ir ne tikai jāatceras teksts un kustības, bet arī laiks, kad šīs kustības un teksts jāpielieto. Šie ir daži no izaicinājumiem, kurus uzzināsim raidījuma laikā. 


Raidījums “Aizkulisēs” svētdienās plkst. 21.00 kanālā ReTV!