Policisti Bauskas novadā atklājuši nelegālā alkohola ražotni un izņēmuši 50 000 cigarešu

Policisti Bauskas novadā divās kratīšanās atklājuši nelegālā alkohola ražotni un izņēmuši 50 000 cigarešu, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki, veiksmīgi sadarbojoties ar Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām, veica divas kratīšanas Bauskas novadā.

Kratīšanas laikā automašīnā tika atrastas un izņemti 50 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, savukārt mājas pagrabstāvā ierīkotā ražotnē atrasti un izņemti aptuveni 225 litri spirta, aptuveni 408 litri gatavās jeb atšķaidītās produkcijas un dažādas ražošanai paredzētas iekārtas.

Lai noteiktu precīzu izņemtā alkohola svaru un spirta sastāvu, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Līdz šim policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka gatavā produkcija tika sūtīta uz Lietuvu un, iespējams, to bija paredzēts sūtīt arī uz Skandināvijas valstīm.

Aizdomās par alkoholisko dzērienu un spirtu saturošu šķidrumu nelikumīgu ražošanu un arī tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā likumsargi aizturēja 1961. un 1963.gadā dzimušus vīriešus, kuri iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. Abām personām šobrīd ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Minētais kriminālprocess pašlaik ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, 221.1 panta trešās daļas un 221.2 panta trešās daļas, par ko paredzēts sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem vai līdz astoņiem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.


Foto: Freepik