Policija apgaismo riteņbraucējus

Iestājoties tumšajam laikam, cilvēku pārvietošanās paradumi nemainās, diemžēl tas tiešā veidā attiecināms arī uz riteņbraucējiem, kuri izvēlas nelietot atstarotājus, pakļaujot riskam ne tikai savu dzīvību. Vēlā vakara stundā Valsts policija devās ielās, lai "neredzamajiem" riteņbraucējiem dāvinātu gaismas lukturīšus. 

Valmieras ielas ir patukšas, bet policistiem izdodas noķert arī kādu “neredzamo braucēju”. Katram attaisnojums ir citādāks – atstarotājs aizmirsts mājās, nav vēl nopirkts, pazaudēts, bet visi kā viens ir pateicīgi, ka soda vietā saņemt lukturīti, lai tumsā varētu iebrauktu redzami. 

Lai gan pilsētās gājēju ietves ir apgaismotas, ir ļoti svarīgi, lai uz velosipēda būtu atstarotāji un gaismas elementi, jo nereti gājēji nepamana sev pretī braucošos riteņbraucējus. Ārpus pilsētas jāmirdz gan velosipēdam, gan braucējam. Un jo spožāk, jo labāk.

Ik gadu ceļu satiksmes negadījumos cieš gandrīz 100 riteņbraucēji, pērn ar velosipēdu iesaistītos negadījumos mira 2 cilvēki, šogad to skaits audzis. Vidzemes reģiona kārtības policijas pārstāve Ieva Ploriņa atgādina, ka neviens speciāli ceļu satiksmes negadījums neizraisa, tie notiek, jo kāds netiek pamanīts. Un diemžēl tendence turpina pieaugt. Šogad jau 82 negadījumi , kuros iesaistīti velosipēdisti,  2019 – 74, šogad bojā gājušas 4 personas ( pērn 2). 

Valsts policija atgādina, ka par atstarojošiem elementiem būtu jāpadomā visiem, arī tiem, kuri ikdienā pārvietojas ar automobili, jo nekad nevar zināt, kad nāksies kaut kur aizskriet kājām. Ļoti liela uzmanība jāpievērš bērniem. Nereti jaunieši tumšajos vakaros dodas garās pastaigās, bet bez atstarotājiem tos grūti saskatīt. Tāpēc, lai izvairītos no nelaimes, jau šodien sarūpē atstarotājus saviem mīļajiem!