Pirms dalības Eiropas čempionātā Latvijas ratiņbasketbola izlasei treniņnometne

Latvijas ratiņbasketbola izlase pērn pirmo reizi Latvijas vēsturē pēc otrās vietas iegūšanas 2022. gada čempionāta B divīzijā iekļuva augstākajā divīzijā un šogad jau aizvadījusi vairākas treniņnometnes, gatavojoties Eiropas čempionātam ratiņbasketbolā Nīderlandē. Šobrīd treniņnometne notiek arī Cēsīs. 

Šogad Latvijas ratiņbasketbola izlasei dalība Eiropas čempionātā ir liels izaicinājums. Latvijas ratiņbasketbola valstsvienības dalībnieks Kārlis Podnieks stāsta par savu gūto pieredzi, spēlējot, piemēram, Vācijas bundeslīgā. Šogad Eiropas čempionātā viņam nāksies spēlēt pret komandas biedriem. 

“Spēlēju ar tiem spēlētājiem ikdienā, zinu, ko sagaidīt. Būs grūti. Varu pateikt uzreiz. Brauksim, lielākajai daļai tas būs kaut kas jauns. Var teikt, ka iegūsim pieredzi. Galvenais, lai izbauda. Mums vajag uzvarēt vienu grupas spēli un krustu, lai paliktu, bet jābūt ļoti labai dienai abām spēlēm, lai tas izdotos,” saka ratiņbasketbolists, komandas kapteinis Kārlis Podnieks.

Šis ir jau trešais gads, kad Latvijas komandu Eiropas čempionātām sagatavo treneris Nerijus Venckus no Lietuvas. Venckus: “Pirms diviem gadiem ieņēmām trešo vietu B divīzijā, tāpēc daži puiši bija vīlušies, domājot, ka nebūs nekādu iespēju iekļūt A divīzijā. Taču pagājušajā gadā ar visu, kas bija komandā, arī pandēmijas lietām, mēs to paveicām.”

Treneris atzīst, ka, spēlējot augstākajā divīzijā, jāspēlē nevis uz simt, bet simtu desmit procentiem. Tāpēc treniņos viņš cenšas ratiņbasketbolistus motivēt un būt stingrs, mudinot darīt vairāk un vairāk, pat ja kāds pie tā nav pieradis. “No B divīzijas uz A divīziju, tas ir patiešām liels solis. Tas ir kā pilnīgi cita līmeņa basketbols. Tāpēc mūsu komandai, manuprāt, sākumā noturēties A divīzijā būs ļoti labs rezultāts.”

Ratiņbasketbolists Raimunds Beginskis stāsta, ka treniņu laikā pat nedomā par to, kā būs čempionātā, bet kā spēlēt pēc iespējas labāk. Viņš atklāj, ka visa komanda fokusējas tikai uz treniņu procesu, nometni un iegulda lielu darbu. “Patiešām mēģinām izveidot to veselo grupu, turēties kopā, jo tas būs svarīgi mums arī čempionātā. Vienalga, kas tur notiek, lai paliekam kopā.” 

Latvijas ratiņbasketbola izlase savu valsti Eiropas čempionātā ratiņbasketbolā pārstāvēs no 8. līdz 20. augustam, A apakšgrupā spēkojoties ar Nīderlandi, Vāciju, Poliju, Spāniju un Šveici. Nākamā treniņnometne ratiņbasketbolistiem būs no 3. līdz 5. augustam.