Pēcpusdienā un vakarā lielākais vētras risks būs valsts centrālajā un austrumu daļā

Vēlāk pirmdienas pēcpusdienā un vakarā lielākais postoša pērkona negaisa risks būs Latvijas centrālajā un austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Vietām Vidzemē un Latgalē negaiss var plosīties vēl arī naktī uz otrdienu.

Daudzviet gaidāmas stipras lietusgāzes un spēcīgas vēja brāzmas, vietām - postoša vētra, virpuļviesuļi un liela krusa. Iespējama zemāko vietu īslaicīga applūšana.

Negaisa mākoņi var izaugt jebkurā Latvijas vietā, tie strauji virzīsies no dienvidaustrumiem uz ziemeļrietumiem, tādēļ vētra var uznākt ļoti pēkšņi. Iedzīvotāji aicināti nedoties ārā.

Dobeles novadā un arī vietām citviet Latvijas rietumu pusē pērkona negaisa laikā mājām norauti jumti, lūzuši daudzi koki, bet lielgraudu krusa apskādējusi automašīnas un ēku fasādes, vietām izsisti logi un zaudēta raža. Dobeles novērojumu stacijā reģistrētas vēja brāzmas līdz 33 metriem sekundē.

Otrdien gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +12..+16 grādiem, dienā tā nepakāpsies augstāk par +15..+19 grādiem. Naktī gaidāmas plašas lietavas, daudzviet līs stipri. Dienā nokrišņu būs krietni mazāk, bet vietām Kurzemē gaidāms stiprs lietus.

Ciklona ietekmē otrdien dienvidu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 12-17 metriem sekundē, Kurzemē vējš būs spēcīgāks - pie jūras gaidāmas brāzmas līdz 24 metriem sekundē.

Rīgā pirmdienas pēcpusdienā vai vakarā gaidāms pērkona negaiss, tā laikā iespējama vētra, liela krusa un ielu applūšana. Naktī uz otrdienu ilgstoši gaidāms stiprs lietus, no rīta nokrišņi mitēsies un dienā tikai brīžiem nedaudz līs. Pūšot brāzmainam dienvidu vējam, gaisa temperatūra svārstīsies ap +15 grādiem; otrdienas pievakarē, uzspīdot saulei, tā sasniegs +17 grādus.

Foto: Unsplash, ilustratīvs