Pasažieru dīzeļvilcienus pārkrāsos dzeltenpelēkus

AS "Pasažieru vilciens" (PV) sākusi dīzeļvilcienu kapitālo remontu, tajā skaitā pārkrāsojot sastāvus dzeltenā un pelēkā krāsā, liecina uzņēmuma paziņojums mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Kā novēroja aģentūra LETA, patlaban Latvijā pasažierus pārvadā dīzeļvilcieni, kas ir sarkanpelēki, kā arī dīzeļvilcieni, kuru eksterjerā izmantotas četras pamatkrāsas - dzeltens, zils, pelēks un sarkans.

Jau tuvākajās dienās pārvadāt pasažierus dosies jauna krāsojuma dīzeļvilciens. "Ņemot vērā dīzeļvilcienu noskrējienu, atbilstoši remontu programmai ir uzsākts to kapitālais remonts, tai skaitā krāsojuma atjaunošana. Pakāpeniski veidosim ritekļu dizainu vienotā stilā," informē PV.

Uzņēmuma publicētajos attēlos redzams, ka jaunie dīzeļvilcieni iegūs divu toņu pelēku krāsojumu ar dzelteniem akcentiem. Dzeltena būs vilciena sastāva priekša un aizmugure, kā arī durvis.

PV skaidro, ka signāla dzeltenā krāsa esot izvēlēta tāpēc, ka transporta nozarē tā tiek izmantota drošības un redzamības nodrošināšanas nolūkos, savukārt "funkcionālais antracīta pelēkais tonis, uz kura izcelties dzeltenajiem elementiem, ir ne vien jauno elektrovilcienu eksterjerā, bet būs arī dīzeļvilcienu korpusa krāsojumā".

PV ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.Foto: Pasažieru vilciens