Pārdod Ogres 1. pasta nodaļas ēku

Ogres pilsētai šogad svinēta 95. gadu jubileja. 87 gadus tā lepojusies ar pasta ēku pilsētas centrā, kas celta 1937. gadā un visus šos gadus ar pildījusi pasta funkciju. Šobrīd gan turpmākais ēkas un arī pasta nodaļas liktenis iedzīvotājiem nav zināms. Uzņēmums “Latvijas Pasts” pārdod Ogres 1. pasta nodaļu. 

AS “Latvijas pasts” valdes loceklis Kristaps Krūmiņš: “Esam veikuši novērtējumu par to, lai ēku patiešām savestu labā kārtībā,  prasītos ieguldīt diezgan lielas investīcijas. Pasaulē  un arī Latvijā ļoti būtiski mainās tas, kā cilvēki šobrīd vēlās saņemt pasta pakalpojumus. Arvien vairāk nevis nāk uz pasta nodaļām, bet tieši pakomāti. Pakomāts kā vieta, kur gan iekšzemes, vietējās Latvijas sūtījumus nosūtīt, gan arī saņemt sūtījumus no ārzemēm. Un tas, ko mēs redzam, ja ir pasta nodaļa, tad tai jābūt tādās vietās, kas ir vairāk lielveikalos,  kur ir klientu plūsmas, šodien izteiktāk, bet speciāli tā iet uz meklēt pastu kādā pilsētas nostūrī neviens vairs nevēlas.”

Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka tiks meklēta piemērotāka vieta, kur atrasties pastam. Ogres pilsētā ir arī vēl viena pasta nodaļa, taču arī tā, visticamāk, ar laiku tiks likvidēta, jo atrodas vietā, kur daudz cilvēku neuzturas, kā arī tajā ir grūti iekļūt cilvēkiem ar invalditiāti, vecāka gadagājuma cilvēkiem vai vecākiem ar bērnu ratiem. “Latvijas Pasts” norāda, kamēr pasta nodaļai Ogrē netiks atrasta jauna vieta, tas darbosies līdzšinējā.  Krūmiņš: “Gribētu palikt šajās telpās jeb šajā vietā – vismaz uz laiku, kamēr atradīsim citu labāku vietu vēl kā nominieks.”

Ogres pasta ēkai ir kultūras vēsturiskā mantojuma statuss. Arī  uzrunātie ogrenieši ēku atceras kopš bērnības, nespēj iedomāties, ka pasta pilsētas centrā vairs varētu nebūt. Tāpat bažas iedzīvotajiem ir ne tikai par ēku, bet arī pasta darbiniekiem, kuri strādā Ogres pasta 1. nodaļā. Uzņēmuma “Latvijas Pasts” pārstāvis gan stāsta, ka bez darbi viņi nepaliks.

Uzņēmums pārdod ne tikai kompānijā piederošo ēku Ogrē, bet arī Jelgavā.  Kā norāda pastā,  interese jau ir liela, īpaši par ēku Ogrē.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023