Par Rēzeknes domes priekšsēdētāju ievēl Alekseju Stecu

Šovakar Rēzeknes domes sēdē ar astoņām deputātu balsīm no 12 klātesošajiem deputātiem par domes priekšsēdētāju ievēlēts Aleksejs Stecs no partijas “Kopā Latvijai”. Kopš no šī amata atstādināja Aleksandru Bartaševiču, Stecs pildīja domes priekšsēdētāja pienākumus. Viņš bija vienīgais kandidāts. Viņa kandidatūru domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja partijas biedri domes koalīcijā, apgalvojot, ka viņš amatam ir gana piemērots. 

Bet vēl pirms Alekseja Steca ievēlēšanas par domes priekšsēdētāju Rēzeknes dome ar divu nedēļu kavēšanos pieņēma pilsētas budžetu bez deficīta 52 miljonu eiro apjomā. Saistību apjoms budžetā ir 21,9%. Pamatsummu atmaksai ieplānoti 2,4 miljoni eiro, aizdevuma procentu atmaksai – 3,4 miljoni eiro. Arī par budžetu balsoja astoņi no 12 klātesošajiem domes deputātiem. Pēc tā pieņemšanas deputāti vienbalsīgi atbalstīja arī lēmumu lūgt aizņēmumu no Valsts kases nedaudz vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā.

Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksejs Stecs: “Tie darbi pēc būtības jau izriet no 2023. gada no tiem atzinumiem, kurus saņēmām no Valsts kontroles, tie darbi vēl nav paveikti, nav pabeigti. Pirmais, kas mums jāpabeidz līdz 1. aprīlim jāizveido centralizēto grāmatvedību juridiskajā veidā, ir jāpieņem galvenos domes lēmumus, kas pēc tam vedīs pie centralizētās grāmatvedības, tā ir Valsts kontroles nostāja, to mums jādara ļoti ātri.  Protams, pieņemot šodienas budžetu, neviens nesaka, ka ar to problēmas fiskālajā plāksnē beidzas kaut kādā veidā, mēs dzirdējām arī vairākas bažas no mūsu KAP sabiedrībās, kādā veidā viņi dzīvo šo gadu. Es uzskatu, ka tuvākajā laikā atgriezīsimies pie šī jautājuma, redzot, kāds ir viņu progress viņu darbos. Tāpēc es savā uzrunā teicu, ka šis gads būs pietiekoši smags. Visu laiku būs jāseko domes iekšējiem procesiem.” 

Jau ziņojām, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa 29. februārī nosūtījusi pašvaldībai vēstuli, kurā aicina pašvaldības domi nekavējoties lemt par pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu, jo kopš pašvaldības domes priekšsēdētājs tika atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, kas bija pērn, 2. novembrī. Dome strādā bez domes priekšsēdētāja gandrīz trīs pilnus mēnešus. Jāpiebilst gan, šodien ReTV, sazinoties ar ministriju, tā apstiprināja, ka turpina strādāt pie likumprojekta par Rēzeknes valstspilsētas domes atlaišanu.

Stecs: “Es nemāku, nevaru,  nedrīkstu laikam komentēt to, kādus lēmumus pieņem valdība, bet es ceru, ka viņi pamainīs savu viedokli. 

– Tad gribēsiet strādāt un cerēt, ka domi neatlaidīs? 

– Jā, bez šaubām. 

– Esat gatavi arī ar administratoriem strādāt, ja vajadzēs? 

– Ja dome tiks atlaista, tad būs administratori, tad šinī gadījumā mēs nerunāsim vispār par kādu politisko varu. Ja mēs runājam par finanšu stabilizāciju, tas ir pavisam cits process, ka to finanšu plūsmu uzrauga notiektas personas no Finanšu ministrijas. Tam esam gatavi. Bet šajā gadījumā mēs runājam par finanšu stabilizāciju. Tas ir mazliet cits jautājums.”