Ogres novadam jauns suvenīrs. Un tie nav Avena šķīvji

Jau mēnesi dažādās Ogres novada vietās un pasākumos apskatāmi jaunie suvenīri – porcelāna šķīvji. Viena no reizēm, kad tos varēja aplūkot, bija Ogres jaunās ģimnāzijas ēkas atklāšana, pēc kuras sociālo mediju vidē radušās diskusijas, kas ir šo šķīvju autors vai īpašnieks. Kā viena no versijām tiek minēts Eiropas Savienības un ASV sankcijām pakļautais krievu miljardieris Pjotrs Avens, kura darbus pavasarī bija plānots izstādīt Ogrē, bet izstādi sabiedrības spiediena rezultātā atcēla. 

Līdz ar šovasar apstiprināto Ogres novada saukli “Šeit dzimst leģendas” novadam izveidoti arī jauni suvenīri – porcelāna šķīvji, kas gan sociālo mediju vidē raisījuši diskusijas par to izcelsmi. 

Kā ReTV skaidro Ogres novada pašvaldībā, šobrīd norit aktīvs darbs pie novada mārketinga stratēģijas izstrādes, ideju par šķīvjiem ieteikuši tieši novada saukļa izstrādātāji. Tie attaino ne tikai Anša Cīruļa, bet arī Herberta Mangolda un Tamāras Meijas zīmējumus ar leģendāro eposa Lāčplēsis varoni. Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale: “Tie ir mūsu latviešu mākslinieki. Tie ir ar Ogres novada vērtībām saistoši mākslinieki, vienojošs koncepts. Un no šī te neilgā laika, no 20. jūlija, kad tika pieņemts lēmums apstprināt jauno suvenīru, – dekoratīvie šķīvji arī kā particības simbols ļoti nelielā skaitā ir bijuši pieejami.”

Pašvaldībā skaidro, ka pirms saukļa un suvenīru apstiprināšanas esot organizēta iedzīvotāju aptauja. Tās dati rāda, ka 80% ogrēniešu atbalstījuši ne tikai saukļa, bet arī dekoratīvo šķīvju izveides ieceri.  Bārbale: “Tie ietver gan stāstu, gan zīmējumu, gan latviskās vērtības. Jā, tie varētu būt arī cepurītes, tie varētu būt krekliņi, tie varētu būt lietussargi. Šajā gadījumā par tādu Ogres vērtību firma, kurai ir pieredze šādu zīmolu mediju izstrādē, nāca ar ierosinājumu – šķīvji. Šī ideja par šķīvjiem tika nodota sabiedrībai. Sabiedrība atbalstīja, ka mūsu suvenīrs būs šķīvis.”


#SIF_MAF2023