Notiks “Rīgas konference 2022”

Ikgadējais drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference-2022” notiks 21.-22. oktobrī. Papildu īpašie pasākumi un diskusijas norisināsies 20. oktobrī. Šogad konferences dalībnieki gan personīgi, gan tiešsaistē pulcēsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Dalībniekiem būs iespējas dzirdēt uzrunas, kuras teiks NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā Valdis Dombrovskis un NATO ģenerālsekretāra politikas plānošanas vadītāja Benedeta Berti. Konferenci atklās Latvijas Republikas Valsts prezidents Viņa ekselence Egils Levits un bijušais Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts. Pasākumu translēs tiešraidē vietnē www.rigaconference.lv, kā arī vairāk nekā trīsdesmit partneri un sociālo mediju platformas.

Kopš 2006. gada konference kļuvusi par vienu no svarīgākajām diskusiju platformām par drošību un ārpolitiku Baltijas jūras reģionā. Vienlaikus norisinoties vairākām krīzēm, Eiropa un Eiropas lielvaras nonākušas krustcelēs. Diskusijas par nepieciešamību modificēt Austrumu partnerību kļūst arvien karstākas. Globālie loģistikas pakalpojumu sniedzēji, reģionālās lielvaras un valdības ir noraizējušās par pieaugošajiem izaicinājumiem pārtikas, enerģētikas un globālās tirdzniecības jomās. Tādēļ starp visvairāk gaidītajiem dalībniekiem ir Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs, Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Ihors Žovkva un Ukrainas Augstākās radas Ukrainas integrācijas Eiropas Savienībā komitejas priekšsēdētāja Ivanna Klimpuša-Cincadze.

Šie un daudzi citi būtiski elementi, kas nepieciešami globālajam mieram un drošības centieniem, kas vajadzīgi, lai to saglabātu, būs uzmanības centrā Rīgas konferencē, iegūstot jaunu svarīgumu. Lai iepazītos ar “Rīgas konferences-2022” pilnu programmu, lūdzu, apmeklējiet https://rigaconference.lv/agenda/.

Plašāka auditorija varēs sekot galvenās programmas tiešraidei Rīgas konferences vietnē, kā arī “Facebook”, “YouTube” un citās interneta platformās Latvijā, kā arī starptautiskajos medijos.