Notiks 2023. gada Rīgas Konference

2023. gada 20.-21. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā klātienē notiks ikgadējais drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference-2023”. Skaties tiešraidē arī portālā www.retv.lv!

Konferences dalībniekus uzrunās Eiropas Savienības iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons (Thierry Breton), Latvijas Republikas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš, aizsardzības ministrs Andris Sprūds, bijusī Latvijas Valsts prezidente Dr.Vaira Vīķe Freiberga (1999.–2007.), Ziemeļeiropas direktore Atlantijas padomē Anna Vīslandere (Anna Wieslander) un citi. Konferenci atklās Latvijas Republikas Valsts Prezidents Edgars Rinkevičs.

Kopš 2006. gada konference ir viena no svarīgākajām diskusiju platformām par drošību un ārpolitiku Baltijas jūras reģionā. Šogad uzmanības centrā ir gudri vadītas kara laika ekonomikas perspektīva Eiropā, Eiropas drošība, tostarp sieviešu - līderu dienaskārtība mieram un drošībai globālu ģeopolitisku satricinājumu laikā, transatlantiskā partnerība un tās stratēģija kara pierobežā, NATO nākotnes plāni, mākslīgā intelekta un tehnoloģiju izaicinājumi. Noslēdzot sarežģītu ģeopolitisko gadu pasaulē, konferencē analizēs transatlantisko partneru stratēģiju Indijas un Klusā okeāna reģionam, kā arī daudzus citus būtiskus drošības un aizsardzības elementus.

#RigaConf2023 pilna programma https://rigaconference.lv/agenda/.