Neskatoties uz komisijas noraidījumu, "Progresīvie" rosinās Civilās savienības likumprojekta iekļaušanu Saeimas sēdē

Neskatoties uz parlamenta Juridiskās komisijas lēmumu neturpināt 13.Saeimā iesākto darbu ar Civilās savienības likumprojektu, politiskā spēka "Progresīvie" deputāti rosinās ieceres iekļaušanu Saeimas sēdē, liecina partijas pārstāves Antoņinas Ņenaševas ieraksts vietnē "Twitter".

"Cik ilgi vēl atļausimies neiecietības dēļ zaudēt cilvēkus un naudu? No 278 miljoniem līdz 656 miljoniem eiro mūsu ekonomikas [nozīmē] vienu izglītības budžetu katru gadu! Bet pāri visam ir cilvēki, kas emigrē," raksta politiķe.

LETA jau ziņoja, ka Saeimas Juridiskā komisija otrdien nolēma neturpināt 13.Saeimā iesākto darbu ar Civilās savienības likumprojektu, kas paredz ieviest jaunu veidu divu pilngadīgu personu kopdzīves juridiskai reģistrēšanai.

Šī atzīšana un aizsardzība attiektos arī uz viendzimuma pāriem.

Tieslietu ministrijas (TM) Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska atzīmēja, ka likumprojekts ir vērsts uz to, lai izpildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu. Arī Administratīvās tiesas (AT) Senāts ir lēmis, ka, kamēr likumprojekts nav pieņemts, ģimenes var reģistrēt savu statusu, izmantojot AT. Tomēr šāds process prasa daudz valsts resursu un nav efektīvākais veids, kā situāciju risināt, norādīja Palčevska. TM pārstāve uzsvēra, ka likumprojekts nekādā veidā neapdraud laulības institūtu.

Ziņots arī, ka iepriekšējai, 13.Saeimai, nespējot pieņemt Civilās savienības likumu, kustība "Dzīvesbiedri" ceturtdien, 27.oktobrī, Saeimā iesniedza līdzdalības platformas "Mana Balss" iniciatīvu "Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību" ar vairāk nekā 23 000 Latvijas iedzīvotāju parakstiem.Foto: Freepik