Nedēļas pēdējā dienā pieķerti 12 dzērājšoferi, 10 bijuši stiprā reibumā

Aizvadītās nedēļas pēdējā dienā Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi 12 autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem desmit alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Rīgas reģionā apturēti četri stipri iereibuši šoferi un divi autovadītāji reibumā līdz 1,5 promilēm, Latgalē pieķerti trīs stipri iereibuši autovadītāji, Vidzemē - divi, bet Zemgalē - viens.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī četri no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem bija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, bet seši brauca ar sev nepiederošām automašīnām, liecina policijas apkopotie dati.

Diennakts laikā Valsts policija ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 305 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 130 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi un divi agresīvas braukšanas gadījumi, liecina policijas apkopotie dati.Foto: Freepik; ilustratīvs