Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī notiks pirmais stādu gadatirgus

Salaspilī sestdien, 29.aprīlī, no plkst.8 līdz 14 Nacionālā botāniskā dārzā (NBD) notiks "Cīruļu dienas" gadatirgus - pirmais šogad organizētais stādu tirgus, aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Kā skaidro NBD, tas ir īpaši gaidīts notikums dārzkopju dzīvē, jo stādu sortimentu tirgū bagātina arī NBD izlolotie stādi, kurus citos gadatirgos iegādāties nav iespējams. NBD aicina gadatirgu apmeklēt ne tikai dārzu un daiļdārzu īpašniekus, bet arī telpaugu mīļotājus, jo tiks tirgoti arī Oranžērijas sarūpētie siltzemju augi. Tāpat gadatirgū gaidīti būs arī mazie dabas pētnieki, kuriem būs iespēja izgatavot pašiem savu kukaiņu viesnīcu un putnu būri.

Tradicionāli NBD aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā - ziemcietes un vasaras puķes. Kaut arī tas ir galvenokārt stādu gadatirgus, tajā piedalās arī citu ar dārzkopību saistītu lietu, kā arī amatnieki un Latvijas lauku labumu tirgotāji.

Šogad "Cīruļu dienas" gadatirgū īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem, jo organizatori parūpējušies par izzinošām aktivitātēm.


Foto: Nacionālais botāniskais dārzs