Maskavā pēdējā gaitā izvada Alekseju Navaļniju

Maskavā šodien pēdējā gaitā izvada noslepkavoto Krievijas opozicionāru Alekseju Navaļniju. Navaļnija piemiņai ziedi un svecītes gulst arī Rīgā iepretīm Krievijas vēstniecībai izveidotajā improvizētajā piemiņas vietā. ReTV uzrunātie teic, ka tas esot bijis sagaidāms, bet uz drīzām pārmaiņām Krievijā gan, visticamāk, cerēt nevarot.

Pretī Krievijas vēstniecībai par agresorvalsts noziegumiem Ukrainā vēsta instalācijas un ziedi. Tagad tiem līdzās arī piemiņas stūrītis Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, kura mūžs 16. februārī aprāvās īpaša režīma kolonijā Krievijas ziemeļos. Šodien plkst. 13.00 pēc Latvijas laika Maskavas Marjinas rajona Dievmātes ikonas “Remdē manas skumjas” baznīcā sākās viņa izvadīšana. Godinot viņa piemiņu, ik pa brīdim arī Rīgā kāds aizdedz svecīti vai noliek ziedu pušķi. Toljati iedzīvotāja Jekaterina: “Mēs nolēmām atvadīties no Alekseja. Cik nu tas ir iespējams, jo mums viņš ļoti daudz nozīmēja. Līdz šim brīdim neticas, ka viss tā notika, ka Putins uzdrošinājās.”

Jekaterinas dzīvesbiedrs Dimitrijs piebilst, ka Navaļnijs pēc būtības pats iebāza galvu lauvam rīklē, ar to domājot viņa atgriešanos no Vācijas pēc tam, kad tika izglābts no noindēšanas. “Varbūt viņš gribēja būt kā Nelsons Mandela, bet Krievijā tā neizdosies, jo tie cilvēki nepazīst ne žēlumu, ne godu. Putins ne jau tikai Navaļniju nogalināja. Tieši tāpat viņš nogalināja Ņemcovu Sarkanajā laukumā.”

Arī Dima ar savu ģimeni – sievu un bērnu – gribētu atgriezties Krievijā. Kamēr pie varas būs Putins, tas nozīmējot tikt arestētam un varbūt arī nogalinātam. “Tagad tā bija vienkārši izrādīšanās. Viņš vienkārši nogalināja cilvēku, jo jūs man neko nevarat izdarīt, visas jūsu sankcijas man arī neko neizdarīs.”

Tam, ka Krievijā drīzumā varētu sākties pārmaiņas, neviens no uzrunātajiem gan īsti netic.

Ģimene no Toljati pilsētas Krievijā, kuri telefonā sekoja līdz Navaļnija izvadīšanai, vien piebilst, ka līdz šim iet pret Putinu uzdrošinājušies tikai gados jauni cilvēki, bet šoreiz atnākuši arī sirmgalvji. Tas apdzisušajām cerībām uz pārmaiņām liekot uzdzirkstīt no jauna.