Madars Lasmanis atkāpjas no amata

Šodien par atkāpšanos no amata paziņoja Jelgavas novada domes līdzšinējais priekšsēdētājs Madars Lasmanis. Pēc divdomīgā 13. marta budžeta komisijas sēdes video nonākšanas atklātībā pieprasījumu bija iesnieguši septiņi, tostarp arī koalīcijas deputāti. Savu vainu līdzšinējais priekšsēdētājs gan neatzīst, bet no amata atkāpies, jo domē mainījies politiskais izkārtojums.

Šodien sasauktā Jelgavas novada domes ārkārtas sēde, kurā bija paredzēts skatīt jautājumu par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata beidzās pat īsti nesākusies. Lasmanis: “Informēju, ka Pašvaldību likuma 18. panta kārtībā esmu iesniedzis iesniegumu par savu atkāpšanos. Līdz ar to manas pilnvaras 18. panta kārtībā šobrīd beidzas.”

Kā skaidro Madars Lasmanis, iesniegumu esot uzrakstījis, jo domē tagad esot cits politiskais izkārtojums, viņš nevēloties pagarināt politisko krīzi, bet joprojām neuzskatot, ka būtu pie kā vainīgs, runājot par divdomīgo video budžeta komisijas sēdē. “Protams, ka var teikt, ka es esmu devis iespēju interprēt savu rīcību, bet manā skatījumā daudz vairāk ir jāvērtē gan sabiedrisko attiecību, gan domes darbinieku rīcību, veicot šo milzīgo nomelnošanas kampaņu pret mani. Es vakar esmu iesniedzis iesniegumu gan KNAB, gan Valsts policijā, gan Valsts kontrolē saistībā ar izpilddirektores rīcību.”

ReTV uzrunātie deputāti uzskata, ka Lasmaņa atkāpšanās bijis pareizs solis. Tomēr domes dalās, atbildot uz jautājumu, vai izpilddirektores atbrīvošana no amata vairs dienas kārtībā neparādīsies. Jelgavas novada domes deputāte Irina Dolgova: “Pēc šīs situācijas publiskošanas viņš ar savu problēmu satikās aci pret aci, gatavs atbildēt par savām darbībām. Savukārt pretēji – Lonertes kundze [izpilddirektore Līga Lonerte – ReTV] kārtējo reiz ir saslimusi. Es biju diciplinārlietas komisijā, kur vērtēja Lonertes kundzes iepriekšējo darbību 2022. gadā, un uzskatu, ka viņai jau sen bija jāatstāj šī pašvaldība.”

Jelgavas novada domes deputāts Jānis Kažotnieks: “Jebkurā gadījumā manā skatījumā ir tik daudz pārkāpumu, ja jūs runājat par Lonertes kundzi, ka tur vispār nav jautājumu.”

Jelgavas novada domes priekšsēdētāja p.i. Ilze Vītola: “Manuprāt, šobrīd izpilddirektore dara visu, lai tiktu nodrošināta lēmumu izpilde un saimnieciskās funkcijas. Bez domes ir vēl daudz iestāžu. Mums ir svarīgi nodrošināt darbu šobrīd.”

ReTV uzrunātie iedzīvotāji uzskata, ka Madaram Lasmanim amats bija jāatstāj, bet pārliecības, ka tāpēc novadā dzīve uzlabosies, gan neesot.

Cik ilgā laikā tiks izveidota jaunā koalīcija un kādas partijas tajā būs, deputāti neatklāj, bet līdzšinējais priekšsēdis turpāk ieņems deputāta vietu.