Likvidējot skolas, iznīkst lauki. Vāc parakstus Rāmuļu skolas saglabāšanai

Par skolas pastāvēšanu aizvien turpina cīnīties Rāmuļu pamatskolas audzēkņu vecāki. ReTV Ziņās jau stāstījām, ka februāra sākumā pie Cēsu novada pašvaldības notika pikets, taču pašlaik vecāki vāc parakstus, lai domē vērstos ar kolektīvo iesniegumu par Rāmuļu skolas saglabāšanu. 

Ilze Zilvere-Zālīte ir četru bērnu mamma, kura pašlaik visiem iespējamiem līdzekļiem cīnās, lai saglabātu savu bērnu skolu Rāmuļos. Viņa uzsver – lai gan tā ir pavisam parasta lauku skola, tur strādājošie pedagogi spēj atrast pieeju katram bērnam, veicinot viņa tālāku iekļaušanos sabiedrībā. Tāpēc arī ģimene sākusi vākt iedzīvotāju parakstus par Rāmuļu skolas saglabāšanu. “Kamēr vēl nāk prātā vēl kādi instrumenti, ko varam izmantot, lai pievērstu uzmanību, ka tiešām par šo skolu ir vērts cīnīties, tikmēr turpināsim. Ienāca prātā, ka varam vākt parakstus. To mēs arī turpināsim, un cilvēku atsaucība ir milzīga.”

Cilvēku interese parakstīties tiešām negaidīti liela. Ceturtdienas vakarā pie kādas tirdzniecības vietas Cēsīs aptuveni 20 minūšu laikā par Rāmuļu skolas pastāvēšanu parakstījās aptuveni 20 cilvēki. 

Cēsu novada iedzīvotāja Sigeta: “Es esmu par šīs skoliņas saglabāšanu, jo zinu, ka tur bērni ar īpašām vajadzībām. Ja likvidē skoliņas, tad iznīkst lauki. Man tur ir arī daži skolotāji, gribas, lai nelikvidē tās skoliņas.”

Cēsu novada iedzīvotāja Madara: “Esmu kopumā pret mazo skoliņu slēgšanu, bija iespēja atbraukt, tāpēc esmu šeit. Nevajag visiem Cēsīs mācīties, lai ir iespēja katram būt tur, kur grib būt.”

Parakstu vākšanu Cēsu novadā uzņēmušies arī vairāki brīvprātīgie, tāpat parakstīties iespējams vairākās pilsētas kafejnīcās un tirdzniecības vietās. Zilvere-Zālīte: “600 paraksti ir pilnīgi stabili, mums 300 bija kā minimums. Es paredzu, ka būs tūkstotim pāri, bet nezinu, kā būs, jo vēl ir šī nedēļa un nākamā. Tas veļas kā sniega pika. Tā interese aug un aug. Saņēmām visādus interesantus stāstus, kā cilvēkiem ir gājis, ka viņi ir pilsētā gājuši skolā, viņiem tur slikti veicies, bijuši bosiki, palaidņi. Aizgājuši uz Rāmuļiem mācīties, viss sakārtojies, tur salikti pareizajās sliedītēs. Tagad dzīvē labi veicas, gatavi iesaistīties un palīdzēt, vākt parakstus, dot padomus.”

Kolektīvo iesniegumu par Rāmuļu skolas saglabāšanu, kopā ar savāktajie iedzīvotāju parakstiem skolas aizstāvji iesniegs Cēsu novada pašvaldībā. Kā nosaka Pašvaldību likums, tālāk šis jautājums ir iekļaujams nākamās domes sēdes darba kārtībā.