Līgo un Jāņi aizritēs ar patīkami siltu laiku un bez ievērojamiem nokrišņiem

Līgo un Jāņi aizritēs ar patīkami siltu laiku un bez ievērojamiem nokrišņiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Nedēļas nogales naktīs gaisa temperatūra būs līdzīga kā līdz šim, pieturoties +13...+17 grādu robežās, taču, ieplūstot vēsākam gaisam, kā Līgo dienā, tā arī Jāņos, termometra stabiņš dienā nepakāpsies virs +22…+27 grādu atzīmes. Piekrastes rajonos gaiss būs vēl par pāris grādiem vēsāks.

Līdz ar to svētku dienas aizritēs ar patīkami siltu laiku un bez ievērojamiem nokrišņiem.

Pēc svētkiem situācija atmosfērā virs Latvijas būs sarežģīta, tādēļ pastāv vairāki ticami laika apstākļu attīstības scenāriji. Aktuālākās prognozes norāda uz to, ka pēcsvētku dienās vietām līs un saglabāsies nedaudz vēsāks laiks, kā arī termometra stabiņš daudzviet varētu nepārsniegt +25 grādu atzīmi.

Spīdot saulei, UV indekss ir vidēji augsts līdz augsts, tāpēc ilgstoša uzturēšanās tiešos saules staros dienas vidū un pēcpusdienā nav vēlama.

Kā ziņots, aizvadot gada īsāko nakti, tā bijusi arī līdz šim siltākā 2023.gada nakts.

Rīgā aizvadīta tropiskā nakts, kad gaisa temperatūra pamatā turējās ap +20 grādiem un samazinājās tikai rīta stundās, sākoties lietum.


Foto: Freepik; ilustratīvs