Lielveikali gatavojas pircēju "uzbrukumam" alkoholam un tabakas izstrādājumiem

Veikali šobrīd steidzīgi gatavojas pircēju iespējamam "uzbrukumam" alkoholam un tabakas izstrādājumiem. Iemesls ir valdības lēmums brīvdienās šīs preces nepārdot. Pircēju psiholoģija esot tāda – ja kaut kas ir liegts kaut vai uz divām dienām nedēļā, tad tas ar steigu un vairumā ir jāiegādājas.

ReTV Ziņu aptaujātie veikali un lielveikalu tīkli atzīst – gaidāmi pārpratumi, būs neapmierināti klienti un nebūs viegli ievērot jaunās prasības. Pārdevēji atzīst, ka būs noteikti tādi, kuri brīvdienās ieradīsies un nezinās par valdības lēmumiem; tāpat būšot arī tādi pircēji, kuri, neskatoties uz nožogotajām precēm, tik un tā mēģinās pie tām piekļūt.

Arī lielveikalu tīkla pārstāvji ReTV Ziņām atzīst – valdības jaunie noteikumi nākuši ļoti pēkšņi un laika sagatavoties ir maz. Turklāt, situāciju pasliktina fakts, ka ikdienā klienti mazāk svarīgas un nepieciešamas preces ieraduši pirkt tieši nedēļas nogalēs. Veikalos “Maxima” esot pat izstrādātas vadlīnijas kā pārdevējam izskaidrot jaunos noteikumus klientam.

Arī lielveikalu tīkla “Rimi” pārstāvji saka: jauno noteikumu dēļ šobrīd visu laiku noris aktīvas apspriedes, kā rīkoties vislabāk. Par to, ka situācija ir gana saspringta, liecina arī “Rimi” pārstāvju sacītais, ka vadlīnijas vēl tiek izstrādātas un tās būs zināmas vien rīt, dienu pirms brīvdienām.

Brīvdienās veikalos alkohola un tabakas izstrādājumu plaukti tiks iežogoti. Kādā veidā – to katrs lielveikalu tīkls izstrādā šobrīd.

Kamēr tirdzniecības vietas gatavojas, lai ievērotu jaunos ierobežojumus, tikmēr cilvēki sociālajos medijos raksta – jāiepērk labi daudz visa kā jau tagad.

ReTV Ziņas aptaujāja Valmieras iedzīvotājus un ielās sastaptie cilvēki stāsta, ka saglabājot vēsu prātu, nejūtot apgrūtinājumu un nav plānojuši iepirkt dažādas lietas jau laikus.  

Tiesa gan – sastaptie darbinieki tirdzniecības centros atzīst, ka plaukti pēdējā laikā tukšojas daudz straujāk un arī cilvēku veikalos ir vairāk. Visi ReTV aptaujātie pārdevēji un veikalu pārstāvji ir pārliecināti – piektdien būs ļoti daudz pircēju un uz iedzīvotāju mājām ceļos daudz vairāk alkohola, tabakas izstrādājumu un citu mantu. 

Foto: Pexels.com