Ledus teātris gatavojas vērienīgam šovam

Ledus teātris “Ice Republic” gatavojas vērienīgam ledus šovam “Īkstīte”, kas veidots pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem. Ledus dejās “Īkstīte” vairāk līdzināšoties multfilmai. Tajā esot vairāk tēlu, skanēšot mūsdienīgāka mūzika.

Ir ļoti agrs rīts, bet ledus hallē Pinķos notiek aktīvs mēģinājums vērienīgajai izrādei “Īkstīte”, kas veidota pēc izcilā rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem. Kā skaidro ledus šova režisore, labi zināmā pasaka jau reiz bijusi uzvesta, bet toreiz ledus teātris bijis viņas vecākiem. Ledus šova režisore Olga Jakušina: “Tā bija pirmā izrāde pirms 17, 20 gadiem. Tā bija pirmā pasaciņa “Īkstīte”. Tagad mēs gribam to uztaisīt mazliet citādāku. Ne tikai pasaciņu, bet ar vairāk elementiem, ar mūziku, kādu tagad klausās bērni.”

Ledus šovā “Īkstīte” vairāk līdzināšoties multfilmai. Tā vēsta par mazo brīnumu – Īkstīti –, kas piedzimusi no zieda, jau no pirmās dienas sastopas ar dažādiem piedzīvojumiem un izaicinājumiem. Jakušina: “Īkstīte staigā ap visu to pasaciņu, meklējot savu princi, ko arī atrada. Un par to visu būs pasaciņa.”

Izrādes jaunākie dalībnieki vēl neejot skolā vai arī esot sākumskolas posma audzēkņi, bet kā stāsta režisore, vēlme piedalīties vērienīgajā šovā, esot vislielākā motivācija, lai agros rītos silto gultu mainītu pret slidām un mēģinājumiem.Vairums no 18 izrādes dalībniekiem esot profesionāli daiļslidotāji, kuri var lepoties ar sportiskiem sasniegumiem. Ledus šovs gan krietni atšķiroties no sporta programmām, tomēr gandarījums esot, ka mazie skatītāji atkal tiks iepazīstināti ar citādi jau aizmirsto pasaku. “Es būšu šajā pasakā bezdelīga, pašā sākumā arī puķīte. Mans tēls man ļoti patīk. Tas ir tieši man – svaigs, viegls tēls manai slidošanai. Pats grūtākais ir atgūt formu, jo es neslidoju jau kopš 17 gadiem. Principā pēdējo reizi slidoju savu programmu olimpiskajās spēlēs,” saka ledus šova dalībniece Diāna Ņikitina.

Ledus šova “Īkstīte”pirmizrāde būs skatāma 16. decembrī Liepājas olimpiskā centra ledushallē. Jau šobrīd ledus deju izpildītāji vismaz par 80 procentiem esot gatavi savu sniegumu rādīt skatītājiem. Izrādi, ko papildinās arī krāšņi kostīmi un gaismas Ziemassvētku noskaņās, Latvijā varēšot redzēt arī Ventspils un Daugavpils skatītāji.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023