Latvijas hokeja izlases treneris: ļoti svarīgs ir atbalsts no vecākiem

Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā “Personības akadēmijas” nometnē Valmierā jauniešiem tika dota iespēja veicināt ne tikai personīgo izaugsmi, bet arī gūt draugus, atbalstu sportā. Lai nometnes dalībniekus iedvesmotu, viņiem dota iespēja arī satikties ar Latvijas hokeja izlases treneri Hariju Vītoliņu, kā arī hokejistiem Mārtiņu Dzierkalu un Danu Ločmeli, kuri dalījās pieredzē, atmiņās par Pasaules čempionātu hokejā, saviem mērķiem un ceļu uz to sasniegšanu. “Ja man vecāki atnāca uz spēli, man vienmēr gribējās.. Man nebija uztraukuma, bet man gribējās parādīt kaut ko tāpēc, ka viņi ir atnākuši, kaut ko labāku. Tas vienmēr patīkami un iedod tādu papildu motivāciju,” saka Mārtiņš Dzierkals.

Harijs Vītoliņš: “Ļoti svarīgs ir atbalsts no vecākiem. Man uz spēlēm nāca tikai vecmamma un vectēvs, jo tēvam pašam bija daudz hokeja un bija daudz projām, daudz neredzēja manas spēles. Bet mans vectēvs, arī ja es slikti nospēlēju, vienmēr mēģināja atbalstīt un teica, lai es vienmēr mēģinu uzlabot savu sniegumu.”

Latvijas hokeja izlases treneris Harijs Vītoliņš atzīst, ka svarīgas un vienlaikus arī sarežģītas Pasaules čempionāta hokejā laikā bijušas jau pirmās dienas, uzsverot, cik nozīmīgi ir saglabāt kontroli un dot ticību komandai, ka nosprausto mērķi var sasniegt! Tāpat arī jebkurā citā sporta veidā vai dzīves situācijās. “Ļoti svarīgi ir, kā tu uztver to informāciju, ko tev pasniedz, teiksim, skolotājs, rektors vai es kā treneris. Cik viņi nopietni uztver manas domas, ko es viņiem gribu pateikt. Un tas ir tas sākums pozitīvam un labam iznākumam.

Hokejisti Mārtiņš Dzierkals un Dans Ločmelis, daloties sajūtās par pieredzēto ar jauniešiem, stāsta, cik svarīgi ir pašiem būt iedvesmojošiem, kā arī sniegt labās emocijās citiem. Dzierkals: “Protams, tagad traki laiki pienākuši pēc visa čempionāta un visiem panākumiem. Mazliet ir grūti, nemelošu, bet tajā pašā laikā es ļoti izbaudu. Ja es varu būt kādam elks, man tas ir tikai liels prieks. Un es cenšos dot atpakaļ, es domāju, ka maziem bērniem tas arī daudz nozīmē.”

Ločmelis: “Katrs pasākums atsit atpakaļ emocijas. Forši bērnus padarīt priecīgus, arī pašam tādu prieku dod. Man ir jocīgi, ka es vēl tāds jauns un ka varu pat vienaudžus vai pat jaunākus bērnus darīt laimīgus.”

Laiku pēc hokeja čempionāta Latvijas hokeja izlases treneris Harijs Vītoliņš raksturo kā saspringtu, ņemot vērā, ka vasara piepildīta dažādiem notikumiem, bet visnotaļ patīkamu. “Mums patīkami arī ierasties pie cilvēkiem, viņiem, teiksim, pastāstīt kaut ko, atbalstīt. Mēs redzam, cik viņi visi priecīgi ir. Ar katru dienu tu jūti, ko esam izdarījuši latviešu tautai.Tas ir fantastiski. Labi padarīts darbs tiek tā novērtēts. Un cilvēkiem ir dotas tik lielas emocijas, un tas ir vajadzīgs mums.”


#SIF_MAF2023