Ziedo taromātos senioriem

Pagājušā gada septembrī biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” sadarbībā ar uzņēmumu “Lidl” radīja pirmo ziedošanas iespēju taromātos, lai sniegtu atbalstu senioriem. 

Vidzemes sociālo pakalpojumu vadītāja Inga Brente-Mieze stāsta: “Tieši šie ziedojumi aiziet projektam “Vecums nav vientulība”. Atbalstam senioriem, jo pēc reģionālā principa atbilstoši tur, kur atrodas taromāts, seniori saņem dažāda veida atbalstu. Gan sadzīves preces, gan dažādas pārtikas lietas, gan nepārtikas, gan palagus, gan tējkannas. Jo ikdienā, strādājot aprūpē, aprūpētāji vislabāk redz, kas šim cilvēkam ir visvairāk nepieciešams, kas ir viņam svarīgs un vajadzīgs. Un arī pēc šī principa darbojas šis projekts sadarbībā ar ziedošanas iespēju.” 

Ziedošanas process taromātā ir vienkāršs, jo, nododot taromātā iepakojumu, līdzās naudas izmaksas iespējai ir poga “ziedot”. To nospiežot, tiek veikts ziedojums par nodoto iepakojumu depozīta summu. Kopumā par pagājušo gadu, kad šī ziedošanas iespēja sākusies, saziedoti vairāk kā 17 000 eiro. “Valmierā periodā no pagājušā gada ir saziedoti vidēji ap 1000 eiro tieši ar taromāta palīdzību. Mēnesī tie vidēji ir kādi 200 eiro. Ir mēneši, kad ir vairāk, ir mēneši, kad ir mazāk. Sākumā, iespējams, ka tas bija mazāk, tamdēļ, ka cilvēki vispār iepazina šo procesu, saprast, kā ziedot, kur ziedot, kādam mērķim tas aiziet, iepazīstas ar šo informāciju, un tad jau šis te process notiek raitāk.”

Lai senioru ikdienu padarītu vieglāku, biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” piedāvā pakalpojumu “Aprūpe mājās”, kur, izmantojot mobilo aprūpes kompleksu, palīdz ikdienas pamatvajadzību nodrošināšanā cilvēkiem, kuri vecuma vai invaliditātes dēļ paši nevar veikt. “Pagājušajā gadā arī sadarbībā ar uzņēmumu uzņēmums pateicībā saviem klientiem un visiem cilvēki, kas veic šos divus labos darbus, – saudzē vidi, nemet pudeles kur pagadās, bet aiziet tās nodot un turklāt arī noziedot – dubultoja ziedojumu Samariešu apvienībai mobilās aprūpes busa labiekārtošanai. Līdz ar to ir vairākas darbības veiktas, lai labiekārtotu šos te aprūpes kompleksus, kas dodas pie cilvēkiem mājās.”

Aprūpe ir būtiska ikdienas sastāvdaļa cilvēku labsajūtai, bet tikpat nozīmīgas vientuļajiem senioriem ir arī rūpes un emocionālā labsajūta. “Cilvēki jau ļoti priecīgi ir par to, ka mēs piebraucam, parunājamies. Uzklausām, dalāmies ar visādām savām sajūtām, notikumiem. Un arī par pakalpojumiem. Viņi jau gaida mūs, zvana jau dienas iepriekš, kad mēs būsim, ap cikiem mēs būsim, jo viņiem jau tas viss ir ļoti svarīgi,” saka izbraukuma brigādes aprūpētāja Sanita Vinšteine.


#SIF_MAF2023


Foto: Depozīta punkts