Latvija veiksmīgi pārstāvēta prestižajā “Tour de Ski”

Latvijas vārds prestižajā “Tour de Ski” šogad izskanējis vairākkārt. Savas karjeras labākos rezultātus pasaules mēroga sacensībās sasniedzis debitants Raimo Vīgants, savukārt vien 20 gadus jaunā Patrīcija Eiduka, kura šajās sacensībās startē 3.reizi, atkal uzrādījusi labākos rezultātus Latvijas sieviešu slēpotāju vidū.

Jau pirms tūres uzsākšanas, Vīgants lēma visās sacensībās nepiedalīties, taupot spēkus nākammēnes gaidāmajiem mačiem. Pēc pirmajiem trīs startiem viņš devās mājās un šobrīd lielu daļu sava laika velta mācībām.

Raimo Vīgants pauž: “Pandēmijā vēl vairāk priecājos, ka studēju. Savā ziņā atvēru acis, kas pasaulē notiek. Sports tagad nav svarīgākais, nedaudz malā nolikts, tāpēc priecājos, ka jau trešo gadu studēju.”

“Tour de Ski” tautas valodā tiek saukta arī par īstu gaļas mašīnu sportistiem - gan specifiskā reljefa dēļ, gan formāta, kas paredz daudz sacensību maz dienās. Šobrīd aizvadītas 8 dienas, no kurām Eiduka, maksimāli sevi izliekot, startējusi sešās.

Viņa stāsta par pieredzi pēc sacensībām: “Es gandrīz 19 stundas dienā pavadu gultā, lai atjaunotos. Nevienu lieku kustību nedaru.”

Eidukas trenere otro gadu ir olimpiskā čempione Justīna Kovalčika, kura tiek uzskatīta par vienu no Patrīcijas veiksmes atslēgām. “Viņa ir kopā ar treneri Vereteļniju, viņiem tiešām ir pieredze tik milzīga, ka viņi spēj ļoti daudz palīdzēt, ieteikt kaut ko. Viņa ir treniņos, labo tehniku mums, visu laiku ir kopā.”

Lai arī vēl nedēļas vidū Patrīcija nebija pārliecināta, cik dienas atjaunošanās dēļ sacensības varēs turpināt, viņa pārliecinoši startēja arī šodien, sevi pierādot smagajā Valdifjemmes trasē. Aizvien ir neziņa par Eidukas dalību tūres noslēgumā svētdien, kad risināsies cīņa ar kopīgu startu 10 kilometru brīvajā stilā, teju visai distancei vedot pret kalnu.