Latviete – pasaules junioru BMX čempione

Latvijas riteņbraucēja Veronika Monika Stūriška pasaules junioru čempionātā BMX riteņbraukšanā izcīnīja zelta medaļu. 

Aizvadītās nedēļas nogalē Skotijā septiņpadsmitgadīgā Veronika Monika Stūriška izcīnīja vietu pjedestāla augšalā, kļūstot par pasaules junioru čempioni BMX riteņbraukšanā. Pēc sacensībām riteņbraucēja atgriezusies Latvijā un dalās izjūtās par piedzīvoto pasaules čempionātā. “Tās bija lielākās sacensības, kādas vispār notikušas riteņbraukšanā. Nedēļa noteikti nesākās viegli, jo visu laiku bija vējains, lietus, auksts. Treniņos arī no sākuma neizdarīju visu, kā vajadzēja, ko vajadzēja. Bet ar katru treniņu un katru dienu palika labāk, sāku vairāk, tā teikt, piešaut trasi. Esmu iepriekš uzvarējusi Pasaules kausos U-23 grupā, kas ir ar lielākām meitenēm, tad tās sajūtas apmēram vienādas. Bet, protams, šo krekliņu es pirmo reizi ieguvu. Tas ir daudz īpašāk. Tās nav parastas sacensības, medaļa un tituls. Tas noteikti ir kolosāli, jo vairāk padomā, jo vairāk ir labas sajūtas.” 

Gatavojoties čempionātam, sportiste teju katru dienu aizvadījusi treniņos Valmierā, trenējoties pat divas reizes dienā. Intensīvs treniņu režīms sportistei nav nekas svešs, jaunpiebaldzēniete Veronika riteņbraukšanā sākusi trenēties jau no sešu gadu vecuma. “Tad es, pagalmā spēlējot futbolu, salauzu roku. Tā beidzās mana BMX karjera. Taču tad kādā dienā biju pie brālēna, kurš arī brauc ar BMX. Viņš braukāja un visu laiku lielījās, cik tas ir forši. Vēl nedeva braukt ar to riteni, tad vēl vairāk gribēju. Tad uzrakstīju savam trenerim.” 

Treneris Ģirts Kātiņš arī sacensībās Skotijā bija kopā ar Veroniku. Viņš pauž, lai arī viss noritēja veiksmīgi, sacensību nedēļa audzēknei bija izaicinājumiem pilna jau no paša sākuma. “Kakla sāpes bija tieši sestdien, kad kvalifikācija, un svētdien. Es redzu – svētdien iebrauc treniņu iesildīšanās apli, viņa paelpot nevar. Mandeles tik dikti sapampušas, ka ir grūti cilvēkam izturēt. Bet iekšējā motivācija un tā gribēšana ir tik liela, ka jāpārvar šādi šķēršļi.” 

Jau pirmajā dienā pēc atgriešanās Latvijā sportiste aizvadīja treniņu Silvas BMX trasē Smiltenes novadā. Šobrīd Veronika gatavojas pēdējiem Pasaules kausa posmiem, kas norisināsies Argentīnā.