Lai uz ceļa veidotu drošus bērnu paradumus, kampaņā vērš pieaugušo uzmanību

Šodien atklāta jauna satiksmes drošības kampaņa – “Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme!”. Tās mērķis ir veidot pieaugušo, sevišķi vecāku, izpratni par viņu priekšzīmīgas rīcības ceļu satiksmē nozīmi, veidojot drošus bērnu paradumus uz ceļa, jo katru gadu  siltajā laikā strauji aug ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti bērni, īpaši pārvietojoties ar dažādiem mikromobilitātes līdzekļiem, piemēram, velosipēdiem un elektroskrejriteņiem. 

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks: “Stimuls šai kampaņai bija tieši vasaras sākumā – pavasarī saņemtā ziņa no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas par to, cik daudz jau ir cietuši bērni pašā vasaras sākumā. Galvenokārt ar skrejriteņiem.”

CSDD dati liecina, ka šī gada pirmajos sešos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bērni visbiežāk cietuši kā transportlīdzekļu pasažieri – 127 bērni, savukārt kā gājēji cietuši 78 bērni. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe uzsver, ka visbiežāk ceļu satiksmes negadījumos cieš pirmskolas un sākumskolas bērni. “Gavenā ziņa, ko mēs gribētu, kas tiek aiznesta mājās, bērniem, braucot ar velosipēdu visos vecumos, arī pēc 12 gadiem – ķivere ir jāvelk obligāti. Ja brauc visa ģimene, tad visiem jāvelk ķivere. Ja mēs runājam par automašīnu, tad līdz 1,50 metram ir bērnu sēdeklītī un piesprādzējies. Ja tas ir lielāks bērns un pieaugušais, tad ir bez sēdeklīša un piesprādzējies.”

Šī kampaņa norisināsies līdz mācību gada sākumam jeb līdz semptembrim.


Foto: Freepik; ilustratīvs