Kurmenē uzdarbojas zagļi. Nozagta auto piekabe, zāles pļaujamais traktors un zāģis

Pēc Valsts policijas apkopotajiem datiem, vasarā Zemgales reģionā pieaudzis zādzību skaits. Pirms dažām dienām garnadži paviesojušies Bauskas novada Kurmenes pagastā, kur no vairākām mājām nozaguši dažādus vērtīgus darbarīkus.

Lietuvas pierobežas pagastā Kurmenē rosība ir tikai svētkos un brīvdienās, bet ikdienā šeit valda klusums. To labprāt izmantojot sveša labuma tīkotāji. Kā ReTV stāsta kurmenieši, nelūgtie viesi šeit ierodoties bieži. “Gandrīz ik pēc pusgada apciemo, bet pārsvarā ir aizdomas, ka tie ir Lietuvas cilvēki, kuri šeit taisa uzlidojumus. Cilvēki jau sāk domāt, ka vajag kameras uzstādīt, jo tas jau paliek diezgan nopietni,” uzsver Kurmenes iedzīvotāja Edīte.

Zagļi Kurmenē paviesojušies arī pagājušajā nedēļā. Visticamāk, jau tīri praktisku apsvērumu dēļ vispirms no Kurmenes jauniešu centra ēkas pagalma nozagta vieglā auto piekabe. Kurmenes jauniešu centra vadītājs Aigars Ziemelis saka: “Mums gaismas ieslēdzas automātiski, bet tik tālu neapgaismo. Arī novērošanas kamera ir, bet diemžēl tik tālu to lenķi nepaņēma.”

Kā stāsta centra vadītājs, piekabi esot ziedojuši labi cilvēki, tā tikusi izmantota galvenokārt malkas un būvmateriālu atvešanai, bet tagad no tās palikušas tikai pēdas. Tās izved uz ceļa, kas ved pa privātmāju rajonu, bet apiet centrālo ielu, uz kuras ir videonovērošanas kameras. Piekabe gan nebija vienīgais zagļu guvums, tie paviesojušies arī citās mājās.

Kurmenes iedzīvotāja Daiga: “Paldies dievam, nozaga tikai zāģi. Pārējo, kas tur bija, traktoriņi, ritenis, trimmeris, piekabīte, nepaņēma. Un kaimiņam arī ārā stāvēja piekabīte. Paveicās.”

Pēc pašu teiktā, paveicās arī dažiem citiem, kurus tonakt mocījis bezmiegs, tāpēc degusi gaisma. Garnadžu ceļš vedis gar Kurmenes muižu, kur zagļi nepaslinkojuši doties cauri visam parkam, lai iegūtu zāles pļaujamo traktoriņu.

Par nozagtajām mantām kurmenieši uzrakstījuši arī iesniegumu policijai. Kā rakstiskā komentārā skaidro Valsts policija, pagājušās nedēļas nogalē Bauskas novadā bijuši vairāki gadījumi, kad no pagalma vai garāžas nozagti dažādi darba instrumenti. “Kopumā, apkopojot datus par zādzībām Zemgales reģionā, var secināt, ka siltajā laikā, kas ir vasaras mēneši, mantisko zādzību skaitam ir tendence pieaugt, taču kopumā situācija nav krasi mainījusies. Nereti garnadžus zādzības veikšanai mudina nepietiekoša drošības pasākumu ievērošana, piemēram, neaizslēgtas ēku durvis, atvērti logi utt.”

Arī Kurmenē vairumam ēku žogu nav. Uzrunātie iedzīvotāji gan bilst, ka ierastajai kārtībai laukos, visticamāk, pienācis gals, nākšoties domāt gan par žogu, gan videokameru uzstādīšanu.


#SIF_MAF2023