Siguldai uztic nākamās sezonas Eiropas čempionātu bobslejā un skeletonā

Ar labām ziņām Latvijai noslēgusies Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) sacensību organizatoru sanāksme, kurā lēma Siguldai piešķirt 2023./2024.gada sezonas Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības. Savukārt pirmo reizi Siguldā risināsies Eiropas kausa sacensības parabobslejā.

Jau ziņojām, ka Siguldas trasē nākamajā sezonā notiks Pasaules kausa sestais posms, kas risināsies no 29.janvāra līdz 4.februārim. Pagājušajā nedēļā notiekošajā IBSF sacensību organizatoru sanāksmē tika lemts, ka vienlaicīgi ar Pasaules kausu Siguldā tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas. Eiropas čempionāts Siguldā līdz šim noticis vienu reizi – 2020.gada februārī.

"Mēs esam ļoti priecīgi par šādu lēmumu! Tas liecina par uzticību mūsu darbam un tas ir mūsu organizatorisko iemaņu novērtējums," pēc IBSF sanāksmē pieņemtā lēmuma pauda Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Tāpat sanāksmē lēma, ka 16. un 17.decembrī vienlaicīgi ar Eiropas kausa posmu bobslejā Siguldā notiks arī parabobsleja sacensības. IBSF parabobsleja koordinators Kristaps Kotāns šo lēmumu komentēja ar sajūsmu: "Latvijas parabobslejisti par šo lēmumu priecājas, jo beidzot sacensības notiks mājas trasē. Siguldā reiz notika pasaulē pirmie parabobsleja mači, ir bijušas arī bobskolas, bet kā sezonas posms Siguldā būs pirmo reizi, un es ļoti ceru, ka uz palikšanu arī nākamo sezonu kalendāros. Jo vairāk trasēs notiek parabobsleja sacensības, jo vairāk iespējams gan popularizēt šo disciplīnu, gan arī pašiem sportistiem bagātīgāka pieredze."

Atbildot uz jautājumu, vai parabobslejisti nebaidīsies no Siguldas trases augstās sarežģītības pakāpes,  Kotāns atbildēja, ka šīs disciplīnas atlēti ir apguvuši jau Leiklpesidas trasi ASV un Oberhofas trasi Vācijā, kas savā ziņā atgādina Siguldu, tāpēc parabobslejistu vidū ir augsts pilotēšanas līmenis un Siguldas trase problēmas neradīšot.

Starptautisko sacensību Siguldas posmu ilggadējā direktore Janika Judeika atzīmēja, ka šis lēmums ir nozīmīgs arī priekšdienām. "Ja mēs potenciāli gatavojamies Siguldas trasē uzņemt augstākā ranga sacensības, tad fakts, ka esam rīkojuši un mums ir parabobsleja maču pieredze, noteikti nāks par labu Siguldai."

Atgādinām, ka Stokholma plāno atkārtoti kandidēt uz ziemas olimpisko spēļu rīkošanu. Ja Zviedrijas galvaspilsēta tiks izvēlēta kā 2030.gada olimpisko spēļu mājvieta, tad ledus trašu sporta veidos medaļas varētu tikt sadalītas Siguldas trasē.

Jaunā bobsleja un skeletona sezona sāksies novembra vidū ar posmu Pekinas olimpisko spēļu trasē, pēc tam sekos sacensības Albervilas, Insbrukas, Sanktmoricas un Lillehammeres olimpiskajās trasēs, sestais posms notiks Siguldā, septītais – Vācijā, Altenbergas trasē. Noslēdzošais – astotais posms – vien marta beigās Leikplesidas trasē ASV. Pasaules čempionāts notiks Vācijas Vinterbergas trasē no 19.februāra līdz 3.martam.


Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv